www.tomak.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Субота, 20 квітня 2024 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Томаківський район >> Новини
ТОМАКІВСЬКЕ БЮРО ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ РОЗ’ЯСНЮЄ : ОСОБЛИВОСТІ СЕКРЕТНИХ ЗАПОВІТІВ
Версія для друку Написати листа

    ТОМАКІВСЬКЕ БЮРО ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ РОЗ’ЯСНЮЄ : ОСОБЛИВОСТІ СЕКРЕТНИХ ЗАПОВІТІВ


    Остання воля людини викладається у письмовій формі та повинна бути засвідчена нотарусом відповідно до чинного законодавства України. Якщо спадкодавець бажає зберегти таємницю змісту свого заповіту до моменту оголошення його, то має право скласти секретний заповіт. Відповідно до частини 1 статті 1249 Цивільного кодексу України секретним є заповіт, який посвідчується нотаріусом без ознайомлення з його змістом.
    Якщо особа бажає скласти секретний заповіт, то вона подає його в заклеєному конверті нотаріусові, на даному конверті повинен міститись підпис заповідача (особи, яка складала заповіт). Нотаріус на конверті ставить свій посвідчувальний напис, скріплює печаткою та за присутності заповідача поміщає даний конверт в інший конверт і опечатує. На конверті нотаріус зазначає ПІБ і дату народження заповідача, а також дату прийняття даного заповіту на зберігання.

    Заповідач повинен у секретному заповіті зазначити такі обов’язкові елементи заповіту, як склад майна, яке успадковується визначеним колом осіб (особою), а також частки спадщини та ін. Ця вимога є обов’язковою, адже через те, що нотаріус не ознайомлюється зі змістом секретного заповіту, то не зможе здійснити заздалегідь перевірку документів, та у разі наявності виявити недоліки, через які заповіт визнається недійсним.

    Наказом Міністерства юстиції України від 22.02.2012 року « 296/5 «Про затвердження порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України» визначено, що нотаріуси посвідчують секретні заповіти, не ознайомлюючись з їх змістом. Нотаріус повинен роз’яснювати заповідачу, що текст заповіту має бути викладений таким чином, щоб розпорядження заповідача не викликало неясностей чи суперечок після відкриття спадщини.
    Статтею 1250 Цивільного кодексу України визначено порядок оголошення нотаріусом секретного заповіту, а саме одержавши інформацію про відкриття спадщини, нотаріус призначає день оголошення змісту заповіту. Про день оголошення заповіту він повідомляє членів сім'ї та родичів спадкодавця, якщо їхнє місце проживання йому відоме, або робить про це повідомлення в друкованих засобах масової інформації. У присутності заінтересованих осіб та двох свідків нотаріус відкриває конверт, у якому зберігався заповіт, та оголошує його зміст. Про оголошення заповіту складається протокол, який підписують нотаріус та свідки. У протоколі записується весь зміст заповіту.

    За більш детальною інформацією з даного питання та інших правових питань ви можете звернутись до Нікопольського місцевого центру з надання безоплатної правової допомоги, за адресою: м. Нікополь, вул. Івана Богуна, 9, тел. (0566) 68-75-23, (0566) 68-75-40, МТС +380958009736, номер гарячої лінії 0-800-213-103, та до Томаківського бюро правової допомоги, яке знаходиться за адресою: смт. Томаківка, вул. Лесі Українки,41 тел.(05668)3-14-22, (068) 795-89-35.

«Томаківське бюро правової допомоги»

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор