www.tomak.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Четверг, 28 березня 2024 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Томаківський район >> Новини
ТОМАКІВСЬКЕ БЮРО ІНФОРМУЄ ГРОМАДЯН У СФЕРІ ЗЕМЕЛЬНОГО ЗАКОНОДАВСТВА
Версія для друку Написати листа
ТОМАКІВСЬКЕ БЮРО ІНФОРМУЄ ГРОМАДЯН У СФЕРІ ЗЕМЕЛЬНОГО ЗАКОНОДАВСТВА



    На сьогоднішній день, чимало громадян України являються власниками невитребуваних земельних ділянок (паїв), на які не отримано документів, що посвідчують право на земельну частку (пай), або які не були виділені в натурі (на місцевості). Таким громадянам необхідно не гаяти часу для того, аби зберегти право на цю землю.
    Чинним законодавством України, а саме Законом України «Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)» частиною 4 статті 13 передбачено, що у разі якщо до 1 січня 2025 року власник невитребуваної земельної частки (паю) або його спадкоємець не оформив право власності на земельну ділянку, він вважається таким, що відмовився від одержання земельної ділянки. І така земельна ділянка перейде у комунальну власність територіальної громади.
    У частині 6 статті 13 вищезазначеного Закону передбачається право власника невитребуваної земельної частки (паю) на звернення до суду з позовом, у разі пропуску строку для оформлення права власності на земельну ділянку з поважної причини, то у такому випадку суд може визначити такому власникові додатковий строк.
    Щоб зареєструвати право власності на земельний пай, необхідно:
    . Звернутися до органів місцевого самоврядування з наступними документами:
    документом, що посвідчує право на земельну частку (пай):
    заявою про виділення земельної частки (паю) в натурі (на місцевості)
    За результатами розгляду зазначених документів орган місцевого самоврядування приймає рішення щодо виділення земельних часток (паїв) у натурі (на місцевості).
    . Звернутись до землевпорядної організації для розроблення технічної документації на земельну ділянку.
    Проект землеустрою щодо відведення земельних ділянок усіх категорій та форм власності підлягає обов’язковому погодженню з територіальним органом центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин.
    . Звернутися до суб’єкта державної реєстрації прав або нотаріуса для проведення державної реєстрації права власності на земельну ділянку.
    Для державної реєстрації прав заявник подає оригінали документів, необхідних для відповідної реєстрації, та документ, що підтверджує сплату адміністративного збору за державну реєстрацію прав.


    Саме для захисту прав громадян і зацікавленості в тому, щоб громадяни не втратили своє право на пай через незнання закону, відділ «Томаківське бюро правової допомоги» проводить правопросвітницьку діяльність з земельних питань.

    За більш детальною інформацією з даного питання та інших правових питань ви можете звернутись до Нікопольського місцевого центру з надання безоплатної правової допомоги, за адресою: м. Нікополь, вул. Івана Богуна, 9, тел. (0566) 68-75-23, (0566) 68-75-40, МТС +380958009736, номер гарячої лінії 0-800-213-103, та до Томаківського бюро правової допомоги, яке знаходиться за адресою: смт. Томаківка, вул. Лесі Українки,41 тел.(05668)3-14-22, (068) 795-89-35.
«Томаківське бюро правової допомоги»

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор