www.tomak.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Субота, 20 квітня 2024 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Томаківський район >> Новини
ПІДСТАВИ І ПОРЯДОК ПОЗБАВЛЕННЯ БАТЬКІВСЬКИХ ПРАВ
Версія для друку Написати листа
ПІДСТАВИ І ПОРЯДОК ПОЗБАВЛЕННЯ БАТЬКІВСЬКИХ ПРАВ

    Дитина є найціннішим елементом нашого суспільства, яка потребує уваги, піклування та любові від батьків. Проте трапляються випадки, коли батьки нехтують своїм обов’язком щодо виховання і піклування своєї дитини. І саме тоді, у іншого з батьків постає питання стосовно позбавлення батьківських прав іншої сторони.


    Для позбавлення батьківських прав ішого з батьків повинні бути відповідні підстави. Дану справу вирішує суд.
    Згідно ч. 1 ст. 164 Сімейного кодексу України падставами позбавлення батьківських прав одного з батьків можуть бути такі, якщо:
    1. мати або батько не забрали дитину з пологового будинку без поважної причини і протягом шести місяців не виявляли щодо неї батьківського піклування;
    2. якщо він\вона ухиляються від виконання своїх обов'язків по вихованню дитини;
    Ухилення батьків від виконання своїх обов’язків — це коли вони не дбають про фізичний і духовний розвиток дитини, її навчання, підготовку до самостійного життя.
    3. жорстоко поводяться з дитиною (це будь-які форми фізичного, психологічного, сексуального або економічного насильства над дитиною);
    4. є хронічними алкоголіками або наркоманами (це обов’язково потрібно підтвердити медичним висновком);
    5. вдаються до будь-яких видів експлуатації дитини, примушують її до жебракування та бродяжництва;
    6. засуджені за вчинення умисного кримінального правопорушення щодо дитини (для цього необхідно отримати вирок суду).
    При чому, мати або батько можуть бути позбавлені батьківських прав щодо усіх своїх дітей або когось із них.
    Кожний випадок та факт невиконання обов’язків або протиправних дій має бути доведено та підтверджено відповідними доказами.
    Право на звернення до суду з позовом про позбавлення батьківських прав, відповідно до ст. 165 Сімейного кодексу України, мають один з батьків, опікун, піклувальник, особа, в сім'ї якої проживає дитина, заклад охорони здоров'я, навчальний або інший дитячий заклад, в якому вона перебуває, орган опіки та піклування, прокурор, а також сама дитина, яка досягла чотирнадцяти років.
    Таким чином, зацікавленій особі необхідно вчинити наступні дії:
    Встановити, що особа свідомо порушує батьківські обов'язки, злісно не виконує вимог та рекомендацій органів опіки і піклування, служб у справах неповнолітніх, навмисно ухиляється від лікування (хронічні алкоголіки, наркомани, токсикомани);
    Звернутись до органу опіки та піклування з тим, щоб отримати висновок щодо умов життя і виховання дитини, поведінку батьків, їх взаємини з дітьми, відношення до виконання своїх батьківських обов'язків, та доцільності позбавлення батьківських прав;
    При чому, звернення до органу опіки та піклування для отримання висновку є обов’язковою умовою для позитивного рішення по справі. Проте, навіть при отриманні позитивного рішення суду, таке рішення можна і потрібно оскаржити в суді апеляційної інстанції.

    За більш детальною інформацією з даного питання та інших правових питань ви можете звернутись до Нікопольського місцевого центру з надання безоплатної правової допомоги, за адресою: м. Нікополь, вул. Івана Богуна, 9, тел. (0566) 68-75-23, (0566) 68-75-40, МТС +380958009736, номер гарячої лінії 0-800-213-103, та до Томаківського бюро правової допомоги, яке знаходиться за адресою: смт. Томаківка, вул. Лесі Українки,41 тел.(05668)3-14-22.
«Томаківське бюро правової допомоги»
Нікопольського МЦ з надання БВПД


Про цей сайт | Запитання | Адміністратор