www.tomak.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Вівторок, 23 квітня 2024 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Томаківський район >> Новини
Томаківське бюро правової допомоги Нікопольського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Дніпропетровській області ІНФОРМУЄ про зміни у законодавстві України!
Версія для друку Написати листа
Томаківське бюро правової допомоги Нікопольського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Дніпропетровській області ІНФОРМУЄ про зміни у законодавстві України!

Щодня багато громадян потребують правової допомоги з будь-яких цивільних питань та питань адміністративно-господарського характеру. Результатом «зіпсованих» сімейних відносин, як правило, є розлучення, а причиною тому нерідко є домашнє насилля. Тому найбільш актуальним залишається вирішення проблем, пов’язаних з домашнім насиллям в сім'ї.
Закон України «Про попередження насильства в сім’ї» (далі Закон) визначає правові і організаційні основи попередження насильства в сім’ї, органи та установи, на які покладається здійснення заходів з попередження насильства в сім’ї. Так, розділ ІІІ Закону регламентує види спеціальних заходів з попередження насильства в сім’ї. Зокрема, стаття 13 Закону, передбачає, що особі, яка вчинила насильство в сім'ї після отримання офіційного попередження про неприпустимість вчинення насильства в сім'ї, працівниками уповноважених територіальних підрозділів органів Національної поліції за погодженням з начальником відповідного органу Національної поліції і прокурором може бути винесений захисний припис, який не підлягає погодженню у разі наявності в діях особи, яка вчинила насильство в сім’ї, ознак злочину.
Порядок офіційного попередження про неприпустимість вчинення насильства в сім’ї встановлено статтею 10 Закону, зокрема, члену сім’ї, який вчинив насильство в сім’ї, уповноваженими підрозділами органів Національної поліції виноситься офіційне попередження про неприпустимість вчинення насильства в сім’ї, за умови відсутності в його діях ознак злочину, про що йому повідомляється під розписку. У разі вчинення особою насильства в сім’ї, після отримання нею офіційного попередження про неприпустимість вчинення насильства в сім’ї, ця особа направляється до кризового центру для проходження корекційної програми, тому що проходження корекційної програми для такої особи є обов’язковим, а також щодо неї у випадках і в порядку, передбачених цим Законом, може бути винесено захисний припис. Захисний припис, як і офіційне попередження про неприпустимість вчинення насильства в сім’ї, може бути винесений до осудної особи, яка на момент винесення захисного припису досягла 16-річного віку. На термін до 90 діб (з дня погодження захисного припису з прокурором) таким приписом особі, стосовно якої він винесений, може бути заборонено чинити певну дію (дії) по відношенню до жертви насильства в сім’ї, а саме:
• чинити конкретні акти насильства в сім'ї;
• отримувати інформацію про місце перебування жертви насильства в сім'ї;
• розшукувати жертву насильства в сім'ї, якщо жертва насильства в сім'ї за власним бажанням перебуває у місці, що невідоме особі, яка вчинила насильство в сім’ї;
• відвідувати жертву насильства в сім'ї, якщо вона тимчасово перебуває не за місцем спільного проживання членів сім'ї;
• вести телефонні переговори з жертвою насильства в сім'ї.
Більш детальну правову консультацію можна отримати, звернувшись до центру з надання безоплатної правової допомоги, за адресою: м. Нікополь, вул. Івана Богуна, 9, тел. (0566) 68-75-23, (0566) 68-75-40, МТС +380661773774, номер гарячої лінії 0-800-213-103 та Томаківського бюро правової допомоги за адресою:смт. Томаківка вул. Лесі Українки, 41 т(05668) 3-14-22

Матеріал підготувала:

Головний спеціаліст
Томаківського бюро правової допомоги
Нікопольського місцевого центру
з надання безоплатної вторинної правової допомоги
у Дніпропетровської області Ю.І.Цьот
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор