www.tomak.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА П'ятниця, 29 березня 2024 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Томаківський район >> Новини
У ДФС обговорили питання митного співробітництва України та Німеччини
Версія для друку Написати листа
У ДФС обговорили питання митного співробітництва України та Німеччини

    ДФС та Федеральне міністерство фінансів Німеччини посилять співпрацю у митному напрямі. В.о. заступника Голови ДФС Віктор Кривіцький під час наради з представниками Федерального міністерства фінансів Німеччини та Посольства ФРН в Україні окреслив основні напрями реформування української митниці, над якими сьогодні працюють в ДФС, та відзначив важливість міжнародної співпраці.
    «Досвід німецьких колег є дуже важливим у рамках тих інституційних реформ, які сьогодні відбуваються на митницях, саме тому ми зацікавлені у посиленні нашої взаємодії. Відзначу, що ДФС вже має позитивні результати від такої співпраці як у податковому, так і у митному напрямі», – відзначив Віктор Кривіцький.
    Так, основним напрямом взаємодії з Митною кримінальною службою ZKA є протидії контрабанді та митним правопорушенням. Дієвою та різноплановою є оперативна взаємодія, а також обмін інформацією та запитами про взаємну адміністративну допомогу.
    Українські та німецькі митники співпрацюють у сферах протидії контрабанді наркотиків, викриття шахрайських схем поставки товарів, організації заходів з перекриття каналів незаконних поставок підакцизних товарів, розслідування фактів підробки документів (на транспортні засоби в частині зміни дати першої реєстрації) тощо.
    Наприклад, тільки протягом останніх трьох місяців поточного року завдяки співпраці з митними органами Німеччини попереджено спроби незаконного ввезення в Україну 10 елітних транспортних засобів вартістю 0,5 млн. євро.
    Крім того, завдяки співпраці з німецькими колегами було попереджено спробу контрабандного ввезення в Україну партії кокаїну вагою понад 4 кг, який переміщували з Латинської Америки (Сан Пауло, Бразилія) через ОАЕ в Україну (Одеса).
    Вагомий вклад Митна кримінальна служба ФРН також надає у сфері удосконалення законодавства та приведення його у відповідність до діючих норм законодавства ЄС. Зокрема, німецька сторона надала методичну допомогу та рекомендації в підготовці нормативних документів з питань надання адміністративної допомоги в митних справах, представивши для використання національні нормативні документи.
    Одним із найрезультативніших проектів у митному напрямі, які тривали в ДФС, став проект Twinning, одним із партнерів якого виступало Федеральне Міністерство фінансів Німеччини. Рекомендації, які були надані ДФС у рамках проекту, були враховані під час розробки Стратегічних ініціатив розвитку служби до 2020 року.
    На сьогодні в ДФС працюють над реалізацією пілотного проекту «Проведення аналізу окремих робочих процесів Державної фіскальної служби України на базі Головного управління ДФС у м. Києві», а також проекту «Дуальна освіта» на базі Національного університету ДФС в м. Ірпінь за підтримки Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ). За словами представників ДФС, підтримка німецьких колег та їх консультативна допомога у реалізації зазначених проектів є дуже важливою для фіскальної служби.
    У свою чергу німецькі експерти запевнили у готовності посилити співпрацю, зокрема, у напрямі протидії контрабанді та незаконному переміщенню товарів через митний кордон.
    Довідково:
    У січні-липні 2018 року обсяг товарообігу з Німеччиною займає 3 місце серед 216 країн-торговельних партнерів. Товарообіг складає 4 млрд грн, що на 15% більше, ніж за відповідний період минулого року.
    Питома вага обсягу зовнішньої торгівлі між Україною та Німеччиною у поточному році складає 7% загального товарообігу України, який становить 57,6 млрд. дол. США.
    (Інформація прес-служби ДФС України).
    Василь Поїзд: Через посилені заходи контролю середньодобовий експорт лісоматеріалів скоротився втричі
    Можливості для «схемних» оборудок з лісом обмежені ДФС. Посилені заходи контролю щодо протидії незаконному вивезенню лісоматеріалів та ухиленню від сплати митних платежів дозволили перекрити спроби незаконного експорту з території України.
    Про це розповів директор Департаменту організації протидії митним правопорушенням та міжнародної взаємодії ДФС Василь Поїзд.
    За його словами, середньодобовий показник оформлення на експорт паливної деревини у липні поточного року зменшився майже в 2 рази у порівнянні з червнем. Так, у червні 2018 року в середньому протягом доби оформлювалося в режимі експорт понад 2,8 тис. тонн вантажів, у липні ж цей показник скоротився до 1,5 тис. тонн, а за період з 23 липня (посилення заходів) по 6 серпня середньодобовий показник склав 0,8 тис. тонн. Отже середньодобовий експорт зменшений втричі у порівнянні з червнем.
    Варто зазначити, що реалізація за межі митної території України в митному режимі експорту суб’єктами підприємницької діяльності лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів допускається за наявності сертифіката про походження. При митному оформленні лісоматеріалів митниці ДФС керуються інформацією щодо стану деревини, яка зазначається у сертифікаті. Але основним ризиком при вивезенні лісоматеріалів є внесення недостовірних відомостей щодо характеристик товару до сертифікату про походження. Мова йде про підміну кодів. Наприклад, ліс кругляк, що заборонений до вивезення, декларується як паливна деревина.
    «Ми фіксуємо суттєве скорочення експорту паливної деревини. Якщо у червні було експортовано 84,3 тис. тонн паливної деревини, то вже у липні ця кількість скоротилася до майже 46 тис. тонн. Лише за два останні тижні, з 23 липня по 6 серпня, показник експортованої паливної деревини скоротився до 11,2 тис. тонн. Такий різкий спад свідчить про перекриття каналів нелегального експорту деревини та ефективну роботу ДФС у цьому напрямі. Митниці ДФС і надалі здійснюватимуть усі необхідні заходи контролю, передбачені чинним законодавством, для упередження порушень, пов’язаних з експортом лісоматеріалів», – зазначив Василь Поїзд.
    Протягом 7 місяців 2018 року митницями ДФС порушено 45 справ про порушення митних правил на загальну суму близько 40 млн грн. У 2017 році кількість порушених справ склала 163 на суму 20 млн грн. Застосовано стягнень (штрафів та конфіскацій) на суму 2,6 млн. грн.
    (Інформація прес-служби ДФС України).
    З 2018 року громадяни мають право на податкову знижку за сплачені освітні послуги дошкільних, шкільних та позашкільних закладів освіти
    У зв’язку з внесенням змін до Податкового кодексу України з 28 липня поточного року громадяни, які сплачують за освітні послуги, що надаються дошкільними, шкільними та позашкільними закладами освіти, мають право на податкову знижку. Раніше таке право надавалося лише за послуги, сплачені на користь вітчизняних закладів професійної (професійно-технічної) та вищої освіти. Про це розповіла заступник директора Департаменту податків і зборів з фізичних осіб – начальник управління адміністрування податків і зборів з фізичних осіб ДФС Тетяна Федченко.
    «Право на отримання податкової знижки мають лише члени сім’ї першого ступеня спорідненості, тобто – чоловік, дружина, діти, батьки. Відповідно, якщо платник сплачував за своє навчання, навчання дітей або батьків, він може звернутися до органів фіскальної служби для отримання податкової знижки. Для цього йому після закінчення податкового року необхідно подати до 31 грудня декларацію, в якій зазначити суму отриманих доходів та суму коштів, які були сплачені на освітні послуги», – розповіла Тетяна Федченко.
    За її словами, після проведення відповідних перерахунків кошти будуть повернуті платнику протягом 60 днів у спосіб, зазначений ним у декларації.
    Підтвердженням отриманих освітніх послуг є угода, яку платник складає із закладом освіти. В такій угоді має бути зазначено: хто надає послугу, хто її отримує, яка сума та термін надання послуги. Угоди та розрахункові документи, які підтверджують сплату коштів, платник має зберігати протягом трьох років.
    «Хочу підкреслити, що для отримання податкової знижки за 2018 рік громадяни мають подати декларацію про отримані доходи з 1 січня до 31 грудня 2019 року. Якщо у цей період декларація не була подана, то знижка за цей період втрачається», – наголосила Тетяна Федченко.
    Вона також звернула увагу на те, що податкова знижка нараховується на доходи, які отримані у вигляді заробітної плати, при цьому сума податкової знижки не повинна перевищувати розмір заробітної плати, яку платник отримав протягом року.
    Перелік вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти визначено відповідними законами України, зокрема, «Про дошкільну освіту», «Про позашкільну освіту», «Про загальну середню освіту», «Про професійно-технічну освіту», «Про вищу освіту».
    (Інформація прес-служби ДФС України).
    Майже 13,5 млрд. гривень податкових платежів отримали місцеві бюджети Дніпропетровщини з початку року
    За сім місяців 2018 року до кошиків місцевих бюджетів Дніпропетровської області надійшло 13 млрд. 462,3 млн. гривень, що в порівнянні з минулим роком на 2 млрд. 277,3 млн. гривень, або на 20,4% більше. Про це повідомила в.о. начальника Головного управління ДФС у Дніпропетровській області Вікторія Каліногорська.
    Найбільшу питому вагу в доходах місцевих бюджетів Дніпропетровщини займає податок на доходи фізичних осіб – більше 58%, якого протягом січня – липня поточного року зібрано 7 млрд. 841,2 млн. гривень.
    Плата за землю з юридичних та фізичних осіб теж у переліку бюджетоутворюючих податків і зборів для місцевих бюджетів області. Зокрема, юридичні особи сплатили 1 млрд. 962,4 млн. гривень, а фізичні особи – 180,1 млн. гривень цього платежу. Внесок дніпровських «спрощенців» до місцевих скарбниць – 1 млрд. 255,9 млн. гривень єдиного податку. Податок на прибуток підприємств склав 1 млрд. 19,7 млн. гривень.
    (Офіційний портал ГУ ДФС у Дніпропетровській області).
    Платники Дніпропетровщини задекларували за 2017 рік доходів на суму майже три мільярда гривень
    Як зазначила в.о. начальника ГУ ДФС у Дніпропетровській області Вікторія Каліногорська, громадянами Дніпропетровської області та особами, які провадять незалежну професійну діяльність протягом 2018 року подано 43084 декларацій про майновий стан і доходи за 2017 рік, що на 198 декларацій більше, в порівнянні з аналогічним періодом минулого року, у тому числі 3751 декларацій про отримані доходи у вигляді спадщини/дарування, 1209 декларацій про доходи від продажу рухомого та нерухомого майна, 272 декларації про отримання іноземних доходів, 23680 декларацій про отримані інші доходи, з яких не утримано податок на доходи фізичних осіб та 6344 декларації з метою отримання податкової знижки.
    Загальна сума задекларованого доходу становить 2 млрд 883,2 млн грн., що на 353,6 млн грн більше, ніж у минулому році. До сплати нараховано 93,2 млн грн податку на доходи фізичних осіб та 12,6 млн грн військового збору.
    Варто зазначити, що цьогоріч свої доходи задекларували 239 мільйонера (минулоріч – 189). Загальна сума задекларованого ними доходу склала 1 млрд 344,2 млн грн. Сума податку на доходи фізичних осіб до сплати складає 33,0 млн грн, сума війського збору – 3,6 млн грн.
    (Офіційний портал ГУ ДФС у Дніпропетровській області).
    За січень -липень 2018 року платники Нікопольського регіону сплатили більше 1 мільярду 194 мільйонів гривень податків
    Упродовж семи місяців 2018 року платники податків Нікопольського регіону спрямували до Зведеного бюджету України 1 194,4 млн грн податків і платежів. В порівнянні до відповідного періоду минулого року забезпечено приріст надходжень на 302,6 млн гривень. Про це повідомив начальник Нікопольської ОДПІ Володимир Джавун.
    До державного бюджету за 7 місяців 2018 року забезпечено збір в сумі 444,5 млн грн, що більше збору за відповідний період минулого року на 142,3 млн гривень.
    Місцеві бюджети Нікопольського регіону отримали у своє розпорядження 749,9 млн грн, що більше за відповідний період минулого року на 160,3 млн гривень.
    З початку року надходження єдиного соціального внеску склали 344,0 млн грн, що на 60,9 млн грн більше надходжень відповідного періоду 2017 року.
    Очільник Нікопольської ОДПІ ще раз нагадує платникам податків про особисту відповідальність за наповнення бюджету та закликає не тільки не порушувати законодавчо встановлені терміни сплати, а й піклуватися про рівномірне наповнення дохідної частини бюджету.
    На соціальне забезпечення роботодавці Нікопольського регіону направили більше 344 мільйонів гривень
    За січень – липень 2018 року роботодавці Нікопольського регіону забезпечили до соціальних фондів більше 344 мільйонів гривень єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. Як повідомив перший заступник начальника Нікопольської ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області Володимир Малиновський, порівняно з минулим роком надходження зросли на 60,9 мільйонів.
    У розрізі платників ЄСВ у регіоні – м. Нікополь та Нікопольський район - суб'єкти господарювання спрямували 226,6 млн, м. Марганець – 42,8 млн, смт Томаківка – 37,8 млн, м. Покров – 36,8 мільйонів гривень.
    За даними звітності платників, у поточному році в регіоні середньомісячний фонд оплати праці, на який нараховується єдиний внесок, складає понад 223 млн грн, що на 27,3 млн грн або на 13,9 відсотків більше, ніж минулого року.
    Нагадаємо, єдиний соціальний внесок сплачується до Пенсійного та соціального фондів та є джерелом фінансування пенсій та інших соціальних виплат.
    Місцеві бюджети Нікопольського регіону отримали 67,1 мільйон гривень єдиного податку
    З початку року від платників, які використовують спрощену систему оподаткування, місцеві бюджети Нікопольського регіону отримали 67,1 мільйон гривень єдиного податку. Про це повідомив перший заступник начальника Нікопольського регіону ГУ ДФС у Дніпропетровській області Володимир Малиновський.
    У порівнянні з аналогічним періодом минулого року єдинники збільшили сплату єдиного податку на 17,8 мільйонів гривень або на 36 відсотків.
    – Єдиний податок є суттєвим фінансовим підґрунтям для місцевих бюджетів. У складі доходів загального фонду Нікопольського регіону він складає 9 відсотків від загальної суми надходжень до місцевих бюджетів, – підкреслив Володимир Малиновський.
    Найбільший приріст надходжень забезпечили фізичні особи-підприємці. За січень-липень вони сплатили понад 42,4 мільйонів, що на 10,7 мільйонів або на 33,9 відсотків більше, ніж торік.
    Станом на 01.08.2018 спрощену систему оподаткування використовують 5,3 тисячі суб’єктів господарювання. Порівняно з початком року їхня кількість зросла на 107 осіб.
    Звітність в електронному вигляді та можливості «Електронного кабінету платника»
    Про можливість подання податкової звітності за допомогою «Електронного кабінету платника», вхід до якого здійснюється за адресою: http://cabinet.sfs.gov.ua з використанням електронно-цифрового підпису Акредитованого центру сертифікації ключів повідомила заступник начальника управління обслуговування платників Нікопольської ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області Ганна Гроздовська-Боличева.
    Подання податкової звітності в електронному вигляді, має багато переваг як для платників податків, так і для податкової служби, зокрема платники податків отримують:
    - економію робочого часу, а також власних коштів на придбання бланків звітних документів;
    - уникнення витрачання часу у чергах до податкового інспектора або „вікна” прийому звітності при поданні звітності,
    - гарантію автоматичної перевірки підготовлених документів на наявність арифметичних помилок та описок;
    - оперативне оновлення форматів подання документів в електронному вигляді по телекомунікаційним каналам зв’язку;
    - конфіденційність інформації;
    - оперативність обробки отриманої інформації у податковому органі.
    Для користування електронним кабінетом платнику податку необхідно отримати електронний цифровий підпис (далі-ЕЦП) для юридичних, самозайнятих або фізичних осіб.
    Послуги ЕЦП можуть бути отримані у будь-якому акредитованому центрі сертифікації ключів (далі-АЦСК). На сьогоднішній день такими центрами є: АЦСК ІДД ДФС; АЦСК ТОВ «Центр сертифікації ключів Україна»; АЦСК ПАТ КБ Приватбанк»; АЦСК ПАТ «УкрСиббанк»; АЦСК АТ «Ощадбанк»; АЦСК MASTERKEY; ТОВ «Арт-Мастер»; АЦСК ТОВ «КС» та ін.
    Для отримання ЕЦП в АЦСК Інформаційно-довідкового департаменту Державної фіскальної служби по Дніпропетровській області можливо звернутися за наступними адресами:
    - м. Дніпро, просп. Слобожанський, буд.95а, ЦОПП, зал 3, каб. 9,10, тел: (0562) 27 30 76;
    - м. Дніпро, просп. Богдана Хмельницького, вікна реєстрації користувачів ЕЦП №21, №22, тел.: (056) 749 63 34;
    - м. Кривий Ріг, просп. Героїв-підпільників, буд.42, каб.112а, тел: (056) 404 06 95.
    Електронний кабінет працює цілодобово, крім часу, необхідного для проведення технічного обслуговування, та забезпечує такі можливості:
    - перегляд в режимі реального часу інформації про платника податків, що використовується контролюючими органами;
    - перегляд даних оперативного обліку податків та зборів (дані карток платників податків);
    - перегляд даних системи електронного адміністрування податку на додану вартість;
    - перегляд даних системи електронного адміністрування реалізації пального;
    - одержання інформації у вигляді документа, який формується автоматизовано шляхом вивантаження інформації з електронного кабінету із накладенням електронного підпису посадової особи та печатки контролюючого органу;
    - проведення звірення розрахунків з бюджетом, з одержанням документа про стан розрахунків із накладенням електронного підпису посадової особи та печатки контролюючого органу;
    - надання заяви про повернення помилково або надлишково сплачених сум податків;
    - автоматизоване визначення обов’язкових для подання платником податків форм податкової звітності;
    - автоматизоване визначення рахунків для сплати податків конкретним платником податків;
    - заповнення, перевірки та подання податкових декларацій до контролюючого органу;
    - реєстрація податкових накладних та розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних;
    - реєстрація акцизних накладних в Єдиному реєстрі акцизних накладних;
    - перегляд інформації про податкові накладні та розрахунки коригування, реєстрація яких в ЄРПН зупинена;
    - отримання інформації з ЄРПН про стан спецрахунку та суми, які враховуються у формулі для визначення ліміту реєстрації податкових накладних;
    - отримання інформації з ЄРПН про зареєстровані постачальниками податкові накладні та розрахунки коригування;
    - отримання повідомлень про проведення податкових перевірок, отримання актів та довідок за наслідками перевірок;
    - адміністративне оскарження рішень контролюючих органів (подання заперечень на акт перевірки, подання скарги, тощо);
    - перевірка статусу контрагента за базами даних Мінфіну, наприклад, про статус реєстрації платником ПДВ, про наявність порушень податкового законодавства, наявність податкового боргу;
    - внесення змін до реєстраційних даних платника податку, наприклад, у разі зміни посадових осіб;
    - надання заяви про перехід на спрощену систему оподаткування;
    - взяття на облік на митниці;
    - подання заяв та інших документів для отримання сертифікатів походження EUR.1
    - реєстрація РРО;
    - подання звітності про використання РРО;
    - отримання довідок та інших документів, які видаються податковими органами.
    Інформація про всі відправлені та отримані через Електронний кабінет документи, з зазначенням дати та часу відправлення та отримання, зберігаються безстроково та у будь-який час доступні платникові податків.
    Нові рахунки відкриті для зарахування податків та зборів
    Заступник начальника відділу моніторингу доходів та обліково-звітних систем Нікопольської ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області Ольга Карнаух звертає увагу, що 10.09.2018 року закінчується перехідний період роботи органів Державної казначейської служби України у процесі казначейського обслуговування державного та місцевих бюджетів за доходами, встановлений наказом Державної казначейської служби України від 27.06.2018 № 216 «Про організацію роботи самостійних структурних підрозділів Державної казначейської служби України та головних управлінь Державної казначейської служби України при переході на централізовану модель виконання дохідної частини бюджетів».
    З 11.09.2018р. зарахування надходжень до державного та місцевого бюджетів буде здійснюватись лише на нові рахунки, відкриті в АС «Є-Казна Доходи» на балансі Державної казначейської служби України (МФО 899998), переакредитація коштів здійснюватись не буде.
    Тому з метою правильності зарахування коштів до бюджету, просимо всіх платників податків та зборів перед перерахуванням коштів зі сплати податків та зборів перевірити правильність рахунків в Нікопольській ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області, Управлінні економіки та фінансів та інших органах, що контролюють справляння надходжень до бюджетів.
    Для отримання податкової знижки необхідно подати декларацію до 31 грудня
    Заступник начальника вiддiлу адміністрування податків та зборів з фізичних осіб та єдиного внеску території обслуговування Нікопольської ОДПІ управління податків і зборів з фізичних осіб ГУ ДФС у Дніпропетровській області Григорій Будимко нагадує, що громадяни, які не є суб’єктами господарювання та які протягом минулого року отримували заробітну плату, з якої утримувався податок на доходи фізичних осіб, мають право на отримання податкової знижки за умови наявності підстав, передбачених Податковим кодексом України.
    Податкова знижка надається, якщо у фізичної особи протягом звітного року були втрати за освітні послуги, що надаються дошкільними, шкільними та позашкільними закладами освіти, на отримання доступного житла за державними програмами, на оплату допоміжних репродуктивних технологій, а також пов’язані зі сплатою відсотків за іпотечним кредитом, внесків на благодійність, страхових платежів (внесків, премій) за договорами довгострокового страхування життя та пенсійні внески в рамках недержавного пенсійного забезпечення тощо.
    Для отримання знижки необхідно заповнити та до 31 грудня подати за місцем реєстрації декларацію про майновий стан та доходи. Право на отримання податкової знижки мають лише члени сім’ї першого ступеня спорідненості, тобто – чоловік, дружина, діти, батьки. У декларації необхідно вказати суму одержаного за рік доходу у вигляді зарплати, вид понесених витрат, їх розмір і розраховану суму податку на доходи фізичних осіб до повернення.
    Загальна сума податкової знижки, нарахована платнику податку у звітному році, не може перевищувати суму річного загального оподатковуваного доходу платника податку, нарахованого у вигляді заробітної плати.
    До заробітної плати належать основна та додаткова винагороди, інші заохочувальні та компенсаційні кошти, які виплачують платнику податку на підставі відносин трудового найму.
    Після отримання декларації визначається сума, що підлягає поверненню, яка громадянам перераховується протягом 60 днів поштовим переказом або на банківський рахунок.
    За сім місяців 2018 року, за словами Григорія Будимка, податкову знижку отримали більше 1 тисячі громадян, та отримали у повернення 1,7 млн гривень.
    Звертаємо увагу, що право на отримання податкової знижки не переноситься на наступні роки, тобто для отримання знижки за 2017 рік, необхідно подати декларацію до 31 грудня 2018 року.
    Відбулося засідання з питань захисту прав інвесторів
    У приміщенні Дніпропетровської облдержадміністрації 7 серпня 2018 року відбулось розширене засідання регіональної міжвідомчої комісії з питань захисту прав інвесторів, протидії незаконному поглинанню та захопленню підприємств.
    У заході прийняли участь представники Головного управління ДФС у Дніпропетровській області.
    (Офіційний портал ГУ ДФС у Дніпропетровській області).
    Платники Дніпропетровщини сплатили податку на доходи фізичних осіб на 2,5 мільярда гривен більше, ніж минулоріч
    Протягом січня - липня 2018 року платники Дніпропетровщини сплатили до зведеного бюджету 11 млрд 437, 3 млн грн податку на доходи фізичних осіб, що на 2 млрд 466,7 млн грн. більше, ніж минулоріч.
    При цьому, Головним управлінням ДФС у Дніпропетровській області забезпечено надходження цього податку у розмірі 9 млрд 773,2 млн грн або 85,4 відсотків від загальної суми надходжень. Місцеві бюджети отримали з початку року 6 млрд 876,0 млн грн податку на доходи фізичних осіб, що на 1 млрд 383,9 млн грн перевищує надходження минулого року. До державного бюджету надійшло 2 млрд 897,1 млн грн, що на 550,8 млн грн більше січня - липня 2017 року.
    Податок на доходи фізичних осіб продовжує зберігати позицію найвагомішого за обсягом джерела наповнення дохідної частини місцевих бюджетів. В структурі надходжень він займає майже 60 відсотків від загальної суми інших податків і зборів.
    (Офіційний портал ГУ ДФС у Дніпропетровській області).
    Представники ДФС вивчали міжнародний досвід виявлення озоноруйнівних речовин
    В Україні сьогодні озоноруйнівні речовини та фторовані парникові гази, які здебільшого використовуються в якості замінників озоноруйнівних речовин, використовуються як спінювачі, розчинники та охолоджувачі у виробництві будівельних матеріалів, оборонній промисловості, атомній промисловості, секторах цивільної та промислової авіації, медичних та залізничних об’єктах тощо. Виробництво таких речовин в країні відсутнє, тому імпорт цих речовин та товарів, що їх містять, потребують якісного контролю та системи виявлення на кордоні країни.
    З цією метою фахівці Департаменту податкових та митних експертиз ДФС взяли участь у низці семінарів та тренінгів для обміну досідом та ознайомлення з міжнародно визнаними методиками.
    Так, зокрема, у рамках реалізації проекту Програми ООН «Початкова реалізація прискореного вилучення з обігу ГХФВ в регіоні країн з перехідною економікою» (ГХФВ - гідрохлорфторвуглеці) представники ДПМЕ ДФС відвідали Спеціалізовану лабораторію м. Стамбул Регіонального управління з питань митниці та торгівлі Міністерства митниці і торгівлі Турецької Республіки.
    Українські фахівці ознайомилися з практикою впровадження стандартів Європейського Союзу в експертній діяльності Спеціалізованої лабораторії м.Стамбул, з методами досліджень та сучасною приладною базою, що використовуються в експертних лабораторіях при проведенні досліджень товарів, в тому числі з метою виявлення озоноруйнівних речовин. Зазначимо, що у 2017 році ДФС за фінансової підтримки проекту ПРООН надано технічну допомогу та придбано сучане вимірювальне обладнання – два газові хроматомасспектрометри фірми «Shimadzu» для впровадження хроматомасспектрометричного методу виявлення озоноруйнівних речовин в роботу ДПМЕ ДФС. Саме таким методом здійснюється виялення ГХФВ та інших речовин, що можуть завдавати шкоди озоновому шару, в Спеціалізованій лабораторії Турецької Республіки.
    У свою чергу представники Департаменту податкових та митних експертиз ДФС ознайомили турецьких колег з напрямами досліджень та найбільш вагомими результатами експертиз, обговорили основні аспекти і проблемні питання, пов’язані з впровадженням методики дослідження встановлення якісного складу та масової частки озоноруйнівних речовин в товарах у рамках митного контролю та оформлення.
    Одним з основних проблемних питань, що на сьогодні постає в Україні, є відсутність методики визначення кількісного вмісту озоноруйнівних речовин в товарах та відсутність стандартних зразків гідрохлорфторвуглеців та інших озоноруйнівних речовин, що необхідні для проведення даної експертизи. Також в Україні на нормативному рівні не визначено процедуру повернення виробнику чи постачальнику товарів, що містять заборонені чи обмежені до ввезення озоноруйнівні речовини, як це передбачено Монреальським протоколом. Вирішення цих питань частково потребує законодавчого врегулювання, а розробка відповідної методики наразі здійснюється в рамках проекту ПРООН.
    Крім того, фахівець Департаменту податкових та митних експертиз ДФС взяв участь у завершальному засіданні Ради проекту ПРООН «Початкова реалізація прискореного вилучення з обігу ГХФВ в регіоні країн з перехідною економікою», де ознайомився з результатами реалізації проекту в Республіці Узбекистан, практикою впровадження проектів по заміні ГХФВ на природні холодоагенти з нульовим потенціалом руйнування озонового шару (пропан, аміак) на базі державних установ та приватних підприємств Узбекистану, а також методами досліджень та сучасною приладною базою, що використовуються в лабораторії Державного митного комітету Республіки Узбекистан при проведенні досліджень товарів, у тому числі з метою виявлення озоноруйнівних речовин.
    Враховуючи важливість сприяння міжнародному науково-технічному співробітництву в сфері досліджень і розробок, з метою регулювання і скорочення викидів речовин, що руйнують озоновий шар фахівці ДФС ознайомились з міжнародними методами і підходами виявлення озоноруйнівних речовин в товарах з використанням сучасного випробувального обладнання, практикою впровадження проектів по заміні ГХФВ на природні холодоагенти з нульовим потенціалом руйнування озонового шару (пропан, аміак).
    Отримані досвід та навички є превентивними заходами по регулюванню викидів деяких гідрохлорфторвуглеців, які вже вжиті і вживаються на національному і регіональному рівнях з метою охорони здоров'я людей і навколишнього середовища від шкідливих наслідків, які виникають або можуть виникнути в результаті людської діяльності, що змінюють або здатні змінити озоновий шар.
    (Інформація прес-служби ДФС України).
    Контакт-центром ДФС надано відповіді на 547,2 тис. запитань платників податків
    Протягом січня-липня 2018 року Контакт-центром ДФС надано 547,2 тис. відповідей на запитання фізичних та юридичних осіб. Із загальної кількості відповідей 531,1 тис. надано у телефонному режимі, 14,4 тис. – електронною поштою і факсом, 1,7 тис. – із використанням автовідповідача.
    Найчастіше платники зверталися з питань податку на додану вартість, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, податку на доходи фізичних осіб, податку на прибуток підприємств та єдиного податку для фізичних осіб – підприємців.
    Для уникнення неоднозначного трактування положень законодавства всі відповіді надаються з використанням Бази знань - автоматизованої бази уніфікованих відповідей на запитання фізичних та юридичних осіб. Так, станом на 1 серпня цього року База знань налічує 5,2 тис. актуальних уніфікованих запитань-відповідей.
    База знань постійно оновлюється та підтримується в актуальному стані. За вказаний період платникам надано 131 консультацію у письмовій формі з використанням Бази знань.
    Протягом січня-липня 2018 року з причини змін законодавства обмежено термін дії 954 запитань-відповідей та внесено 1132 їх нових редакцій.
    Для зручності суб’єктів господарювання та громадян Базу знань розміщено на офіційному веб-порталі ДФС у розділі «Запитання-відповіді» Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу. Тому відвідувачі порталу можуть у будь-який зручний час самостійно знайти відповіді на питання, які їх цікавлять. Цією послугою з початку 2018 року скористалося майже 1,7 млн клієнтів.
    У ЗІР функціонують розділи: «Необхідно знати», «Актуальні запитання», «Останні зміни в законодавстві», «Інтерактивна мапа», «Ставки податків і зборів», «Інформація з питань митної справи». Вони дозволяють користувачам ресурсу оперативно та у зручній формі отримувати актуальну інформацію щодо змін у податковому, митному та іншому законодавстві, контроль за додержанням якого покладено на ДФС, термінів подання звітності та сплати податків (зборів), ставок загальнодержавних та місцевих податків і зборів, єдиного внеску та оподаткування товарів в залежності від обраного митного режиму тощо.
    Також для користувачів ЗІР є можливість завантаження у форматі PDF відповідей на запитання з розділу «Запитання-відповіді з Бази знань» та їх друк.
    Користувачі мережі Інтернет можуть використовувати ЗІР у якості комутатора зв’язку з оператором Контакт-центру, а саме: на сторінці в розділі ЗІР «Контакт-центр ДФС» розташовано номер телефону: «0-800-501-007», при натисканні на який в комунікаційних пристроях (телефон, планшет) або комп’ютерах відбувається з’єднання з IVR Контакт-центру ДФС.
    Крім того, для користувачів ресурсу в тестовому режимі працює система фіксації задоволеності платників податків інформаційно-довідковими послугами, яка дає можливість оцінити якість уніфікованих відповідей з розділу «Запитання-відповіді з Бази знань», залишити коментарі та пропозиції. Станом на 1.08.2018 користувачами ЗІР оцінено 113 актуальних відповідей на запитання, що містяться в Базі знань. Рівень задоволеності їх якістю склав 74,6%.
    (Інформація прес-служби ДФС України).
    З початку року до бюджету надійшло 126,8 млрд грн єдиного внеску
    Протягом січня-липня поточного року надходження єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування склали 126,8 млрд грн. Це на 27,4 млрд грн., або на 27,6% більше січня-липня минулого року.
    Зокрема, у липні 2018 року ДФС було забезпечено 19,1 млрд грн єдиного внеску. Порівняно з липнем 2017 року цей показник зріс на 4 млрд грн, або 26%.
    Єдиний внесок засобами програмного забезпечення автоматично розподіляється Державною казначейською службою України за видами загальнообов’язкового державного соціального страхування відповідно до визначених пропорцій та перераховується за призначенням – на рахунки, відкриті в Державній казначейській службі на ім’я фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування і пенсійного страхування.
    Нагадаємо, що за 2017 рік забезпечено надходження ЄСВ на рівні 180,8 млрд грн, що на 49,0 млрд грн більше, ніж за 2016 рік.
    (Інформація прес-служби ДФС України).
    За 7 місяців ДФС надано розстрочення зі сплати ПДВ при ввезенні обладнання на суму 3,55 млн євро та 833,94 тис дол США
    Протягом січня-липня поточного року ДФС прийнято 38 рішень щодо надання платникам розстрочення зі сплати ПДВ на імпорт обладнання для власного виробництва. Загальна сума розстрочення склала 3,55 млн євро та 833,9 тис дол. США.
    Із зазначеної кількості по 25 заявам рішення прийнято за погодженням з Головою ДФС, оскільки сума податку, заявлена до розстрочення, становить понад 1 млн. грн.
    Найбільшу суму розстрочень ПДВ надано Хмельницькою митницею ДФС – 1,27 млн євро та Київською митницею ДФС – 529,4 тис. дол. США (у валюті контракту).
    Здійснено 27 митних оформлень імпорту обладнання із застосуванням отриманих рішень із розстроченням сплати ПДВ на суму 105,82 млн.грн.
    Розстрочення надано при ввезенні обладнання для власного виробництва підприємствами легкої промисловості, металообробної промисловості, харчової промисловості, будівельної галузі, медичного обладнання.
    Загалом за 7 місяців поточного року до митниць ДФС надійшло 100 заяв для отримання розстрочень. Розглянуто 96 заяв, з яких у 39 випадках надано відмову через недотримання обов’язкових вимог, зокрема, наявність податкового боргу у підприємств, неподання необхідних документів, відсутність інформації про предмет та суму контракту.
    Відкликано платниками та прийнято рішення щодо митного оформлення з повною сплатою ПДВ 19 заяв.
    Ще 4 заяви знаходяться на розгляді.
    Нагадаємо, що 21 лютого 2018 року набула чинності постанова Кабінету Міністрів України, якою визначено порядок надання розстрочень та застосування забезпечення виконання зобов’язань під час ввезення на митну територію України обладнання для власного виробництва. Наприкінці 2017 року Верховна Рада України ухвалила зміни до Податкового кодексу, відповідно до яких відтермінування по сплаті ПДВ надається у строк не більше 24 календарних місяців без нарахування відсотків, пені та штрафів.
    Розстрочення не надається, якщо обладнання має походження з країни, визнаної Україною державою-окупантом та/або державою-агресором по відношенню до України, ввозиться з території такої країни та/або з тимчасово окупованої території України.
    (Інформація прес-служби ДФС України).
    За 7 місяців до місцевих бюджетів надійшло 125 млрд гривень
    Протягом січня-липня 2018 року до місцевих бюджетів сплачено (сальдо) 125 млрд гривень. Порівняно з відповідним періодом минулого року надходження зросли на 22,6%, або на 23 млрд гривень. За 7 місяців 2017 року до бюджетів територіальних громад було спрямовано 101,9 млрд гривень.
    У липні до місцевих бюджетів надійшло майже 19 млрд грн, що на 22%, або на 3,4 млрд грн більше липня 2017 року.
    Податку та збору на доходи фізичних осіб до зведеного бюджету протягом січня-липня 2018 року сплачено 125,6 млрд грн. Цей показник на 24,7%, або на 24,9 млрд грн перевищує надходження минулорічного періоду.
    У липні 2018 року платники спрямували 19,9 млрд грн податку та збору на доходи фізичних осіб, що на 24,7%, або на 3,9 млрд грн більше липня 2017 року.
    (Інформація прес-служби ДФС України).
    ДФС впроваджує сучасні підходи до управління проектами
    Для покращення ситуації в галузі управління проектами та посилення відповідного кадрового потенціалу в ДФС відбувся практичний семінар на тему «Управління проектами». Захід було проведено в рамках Плану підтримки ДФС Офісом технічної допомоги Державного департаменту казначейства США у 2018 році.
    У семінарі взяли участь працівники відділу управління проектами Управління відомчих реформ ДФС, які наразі завершують розробку Порядку управління проектами в ДФС як нового інструменту якісного і ефективного впровадження реформ.
    Після затвердження Порядку управління проектами буде визначено процедури під час виконання проекту, формати документів, облік інформації тощо. У майбутньому очікується запровадження програмного забезпечення для контролю виконання завдань і заходів за проектом, візуального відображення інформації, що обліковується.
    Порядок закріплює основоположні принципи і процедури управління проектами на кожному з його етапів, визначає функції і повноваження усіх учасників процесу управління проектами, затверджує зразки документів, що використовуються у процесі управління проектами.
    Порядок дозволяє запровадити єдину методологію, стандартизований підхід до управління проектами; чітко визначити і розмежувати функції, повноваження, межі відповідальності і порядок підзвітності учасників процесу управління проектами;забезпечити працівників практичними інструментами для успішної реалізації проектів тощо.
    У подальшому планується, що працівники відділу управління проектами Управління відомчих реформ ДФС не лише координуватимуть реалізацію проектів у ДФС згідно з розробленим Порядком, а й самостійно проводитимуть навчання з питань управління проектами для структурних підрозділів ДФС.
    З цією метою експерт ОТД Казначейства США Дональд Мейнворінг побудував семінар таким чином, щоб учасники змогли більше часу приділити практичним аспектам управління проектами, а також використовувати вже напрацьовані положення Порядку.
    Так, учасники, спільно працюючи у групах, розробляли проектну пропозицію, готували план заходів, а також звіти щодо виконання заходів, здійснювали оцінку ризиків проекту та формували заходи щодо пом’якшення та/або усунення цих ризиків.
    Крім того, учасники обговорювали питання забезпечення якості проекту і комунікації з зацікавленими сторонами проекту.
    Дональд Мейнворінг також надав рекомендації щодо відбору потенційних проектів ДФС для координації і впровадження згідно з новим Порядком.
    Так, відбір проектів для першочергового започаткування здійснюється з урахуванням терміновості, масштабу впливу очікуваних результатів проекту, необхідності залучення інших сторін до виконання, очікуваного рівня задоволення платників податків та працівників ДФС, а також факторів наявності підтримки міжнародних партнерів, можливості досягнення швидких перемог.
    Найбільш пріоритетними стратегічними проектами ДФС визначено: проведення дослідження часу випуску товарів з використанням інструменту ВМО, приведення національної транзитної системи у відповідність до Конвенції про єдиний режим транзиту та впровадження Нової комп’ютеризованої транзитної системи, запровадження аналогу EU TradeHelpDesk - інформаційного он-лайн сервісу з можливістю визначення обсягів оподаткування митними платежами товарів, що переміщуються через митний кордон, за кодом УКТЗЕД та країною походження товару тощо.
    Крім того, експертом запропоновано створити ефективну систему комунікації в службі для донесення важливої інформації її співробітникам, формування атмосфери, сприятливої для реалізації запропонованих змін в роботі, нових підходів до виконання завдань, зокрема і того, що стосується управління проектами.
    Дональд Мейнворінг також схвально оцінив розроблений проект Порядку і висловив упевненість, що здобуті під час семінару навички дозволять працівникам відділу управління проектами Управління відомчих реформ ДФС ефективно застосовувати положення Порядку, забезпечуючи належні координацію і впровадження реформ у ДФС.
    Довідково:
    Під час першого візиту до ДФС протягом 12 – 23 березня 2018 року експертом ОТД Казначейства США Дональдом Мейнворінгом було проаналізовано поточну ситуацію в галузі управління проектами в ДФС та розроблено рекомендації щодо врегулювання порядку координації, реалізації та контролю за виконанням проектів. На основі цих рекомендацій відділ управління проектами Управління відомчих реформ ДФС розпочав розробку Порядку управління проектами в ДФС.
    Під час розробки Порядку враховуються загальновизнані стандарти і світовий досвід у сфері управління проектами, у тому числі рекомендації міжнародних експертів, а також пов’язані з управлінням проектами внутрішні процедури ДФС. Наразі проект Порядку проходить процедуру внутрішнього узгодження у ДФС.
    (Інформація прес-служби ДФС України).
    З початку року платники отримали 75,2 млрд грн відшкодованого ПДВ
    Протягом січня-липня поточного року платникам податків відшкодовано 75,2 млрд грн податку на додану вартість. Порівняно з відповідним періодом минулого року сума бюджетного відшкодування зросла на 10,1%, або на 6,9 млрд грн. У січні-липні 2017 року платникам було повернуто 68,3 млрд грн ПДВ.
    У липні 2018 року сума відшкодованого ПДВ склала 10,7 млрд гривень.
    Позитивної динаміки з відшкодування податку на додану вартість вдалося досягти за рахунок ефективної роботи системи моніторингу оцінки ризиків СМКОР, що дозволяє блокувати реєстрацію ризикових податкових накладних, та електронному реєстру відшкодування ПДВ, який функціонує у відкритому режимі. На сьогодні відсутні будь-які можливості проведення маніпуляцій з відшкодуванням ПДВ, оскільки весь процес автоматичний та прозорий.
    Динаміка зростання відшкодованих сум податку на додану вартість зберігається протягом останніх років. Так, якщо у 2016 році платники отримали 94,4 млрд грн. відшкодованого податку (за січень-липень 2016 року - 48,2 млрд. грн.), то у 2017 – 120,1 млрд грн, а за 7 місяців цього року сума вже склала 75,2 млрд гривень.
    (Інформація прес-служби ДФС України).
    Підприємці, які досягли пенсійного віку, не сплачують ЄСВ
    Нікопольська ОДПІ повідомляє, що відповідно до Закону України від 08 липня 2010 року N2464-VI «Про збір і облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон) фізичні особи-підприємці, у тому числі ті, які обрали спрощену систему оподатковування, а також члени їх родин, які беруть участь у здійсненні ними підприємницької діяльності, є платниками ЄСВ.
    Однак, згідно із частиною 4 статті 4 Закону, фізичні особи - підприємці звільняються від сплати ЄСВ за себе, якщо вони є пенсіонерами за віком або інвалідами й одержують пенсію або соціальну допомогу. Такі особи можуть бути платниками єдиного внеску винятково за умови їх добровільної участі в системі загальнообов'язкового державного соціального страхування. Разом з тим за найманих робітників, у тому числі інвалідів або пенсіонерів за віком, сплата єдиного внеску підприємцями здійснюється на загальних підставах згідно з діючим законодавством.
    Внесені зміни до деяких національних положень бухгалтерського обліку
    З 03.08.2018 набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 20.06.2018 № 564 «Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України з бухгалтерського обліку» (зареєстровано у Міністерстві юстиції України 16.07.2018 за № 817/32269) (далі – Наказ № 564).
    Зазначеним Наказом відповідно до статті 6 Закону України від 16 липня 1999 року № 996-XIV «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» із змінами внесено зміни до:
    ► Національного положення (стандарту) бухгалтерського обліку 1 «Загальні вимоги до фінансової звітності» (далі – НП(С)БО 1), затвердженому наказом Міністерства фінансів України від 07.02.2013 № 73 (зареєстровано у Міністерстві юстиції України 28.02.2013 за № 336/22868) із змінами;
    ► Національного положення (стандарту) з бухгалтерського обліку 2 «Консолідована фінансова звітність» (далі – НП(С)БО 2), затвердженому наказом Міністерства фінансів України від 27.06.2013 № 628 (зареєстровано у Міністерстві юстиції України 19.07.2013 за № 1223/23755.
    Так, зокрема, абзац 3 п. 1 розділу II НП(С)БО 1 викладено у новій редакції:
    «Підприємства, які складають фінансову звітність та консолідовану фінансову звітність за національними положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку, складають проміжну фінансову звітність, яка охоплює відповідний період (I квартал, перше півріччя, дев’ять місяців), наростаючим підсумком з початку звітного року у складі балансу та звіту про фінансові результати.».
    Нагадаємо, що відповідні зміни були внесені постановою Кабінету Міністрів України (далі – постанова КМУ) від 11 липня 2018 року № 547 (набрала чинності 14.07.2018) і до Порядку подання фінансової звітності, затвердженого постановою КМУ від 28 лютого 2000 року № 419 із змінами.
    Отже, особливості подання проміжної фінзвітності, зокрема, при поданні податкової декларації з податку на прибуток підприємств (за I квартал, півріччя, три квартали), повністю врегульовані на законодавчому рівні.
    Норми оновленого НП(С)БО 2 застосовуються групою юридичних осіб, яка складається з підприємства, що контролює інші підприємства (материнське (холдингове) підприємство), та дочірніх підприємств (крім групи підприємств, які відповідно до законодавства складають фінансову звітність за міжнародними стандартами фінансової звітності, або групи підприємств, у якій підприємство, що контролює інші підприємства (материнське (холдингове) підприємство), складає фінансову звітність за міжнародними стандартами фінансової звітності).
    Крім того визначено, що підприємства, які контролюють інші підприємства (крім підприємств, що становлять суспільний інтерес), можуть не подавати консолідованої фінансової звітності, якщо разом із контрольованими підприємствами їхні показники на дату складання річної фінансової звітності не перевищують двох із таких критеріїв:
    ● балансова вартість активів – до 4 млн євро;
    ● чистий дохід від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) – до 8 млн євро;
    ● середня кількість працівників – до 50 осіб.
    Наказ № 564 опубліковано у газеті «Офіційний вісник України» № 59.
    Чи підлягає оподаткуванню ПДФО сума наданої фізособі позики, списаної юрособою у зв’язку зі смертю фізособи – боржника?
    Нікопольська ОДПІ інформує, що згідно з п. 162.3 ст. 162 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) у разі смерті платника податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) або оголошення його судом померлим чи визнання безвісно відсутнім або втрати ним статусу резидента (за відсутності податкових зобов’язань як нерезидента згідно з ПКУ) податок за останній податковий період справляється з нарахованих на його користь доходів. Відповідно до цього останнім податковим періодом вважається період, який закінчується днем, на який відповідно припадає смерть такого платника податку, винесення такого судового рішення чи втрата ним статусу резидента. У разі відсутності нарахованих доходів податок сплаті не підлягає.
    При цьому слід зазначити, що згідно з п. 99.1 ст. 99 ПКУ грошові зобов’язання фізичної особи у разі її смерті або оголошення судом померлою виконуються її спадкоємцями, які прийняли спадщину (крім держави), в межах вартості майна, що успадковується, та пропорційно частці у спадщині на дату її відкриття.
    Отже, у разі списання юридичною особою заборгованості по позиці у зв’язку із смертю фізичної особи – боржника, ПДФО на суму отриманих доходів нараховується на загальних підставах та перераховується податковим агентом з нарахованих на його користь доходів. У разі відсутності нарахованих доходів на користь такого платника податків або спадкоємців нарахований ПДФО сплаті не підлягає.
    Відповідне питання та відповідь на нього розміщене у категорії 103.02 Бази знань, що знаходиться на сервісі «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» офіційного веб-порталу ДФС України за посиланням http://zir.sfs.gov.ua у розділі: «ЗАПИТАННЯ-ВІДПОВІДІ З БАЗИ ЗНАНЬ».
    Автозаповнення додатка 5 до податкової декларації з ПДВ в Електронному кабінеті
    Нікопольська ОДПІ повідомляє, що ДФС України реалізовано автозаповнення додатка 5 до податкової декларації з ПДВ «Розшифровки податкових зобов’язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів» на підставі даних Єдиного реєстру податкових накладних (далі – ЄРПН) в Електронному кабінеті.
    Для автозаповнення додатка 5 необхідно при створенні документа звітності в приватній частині Електронного кабінету у верхній панелі навігації обрати пункт «додатково/заповнити на основі даних ДФС». Після чого на підставі відомостей, внесених в ЄРПН, заповнюються дані відповідних таблиць Розділів І та ІІ.
    Зазначений сервіс працює в тестовому режимі, проводяться роботи щодо створення сервісу автозаповнення додатків 1 (Розрахунок коригування сум податку на додану вартість (Д1)) та 6 (Довідка (Д6) подається платниками, які заповнюють рядок 5 декларації, та підприємствами (організаціями) інвалідів) до податкової декларації з ПДВ.
    Затверджено нові узагальнюючі податкові консультації з оподаткування ПДВ
    Нікопольська ОДПІ інформує, що наказом Міністерства фінансів України від 03 серпня 2018 року №673 «Про затвердження узагальнюючих податкових консультацій з деяких питань оподаткування податком на додану вартість» затверджено нові чотири узагальнюючі податкові консультації для платників ПДВ.
    1. Щодо особливостей оподаткування ПДВ від'ємної різниці між ціною придбання (звичайною ціною) товару та ціною реалізації такого товару на експорт.
    Консультація визначає, що у разі здійснення операції з експорту товару за ціною нижче ціни придбання (звичайної ціни) такого товару, нульова ставка ПДВ застосовується до такої операції в цілому, за умови підтвердження факту вивезення товарів у відповідному митному режимі належно оформленою митною деклараціє.
    2. Щодо документального підтвердження знищення або зруйнування основних виробничих або невиробничих засобів.
    У консультації наведений перелік документів, які для цілей оподаткування ПДВ можуть підтвердити факт знищення або зруйнування внаслідок дії обставин непереборної сили та у інших випадках ліквідації без згоди платника податку, в тому числі при викраденні, основних виробничих або невиробничих засобів, а також у випадку ліквідації основних засобів у зв'язку з їх розібранням або перетворенням у інший спосіб, внаслідок чого вони не можуть використовуватися за первісним призначенням. При цьому такі документи (копії документів) платник податку може подати контролюючому органу у загальновстановленому порядку за власною ініціативою або на запит контролюючого органу (або особисто платником податків, або уповноваженою на це особою, або поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення, або засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу та електронного цифрового підпису).
    3. Щодо оподаткування ПДВ операцій з отримання постійним представництвом нерезидента фінансування від головної компанії - нерезидента.
    Консультація визначає, що кошти, що надходять на рахунок постійного представництва нерезидента в Україні від головної компанії-нерезидента, не є компенсацією вартості товарів/послуг, що постачаються таким представництвом, і не мають бути об'єктом оподаткування ПДВ при отриманні таких коштів, а тому постійне представництво нерезидента в Україні не визначає податкові зобов'язання з ПДВ та не враховує їх у загальному обсязі операцій для цілей обов'язкової реєстрації такого постійного представництва платником ПДВ.
    4. Щодо оподаткування ПДВ операцій банків та інших фінансових установ з передачі у фінансовий лізинг майна, набутого ними у власність внаслідок звернення стягнення на таке майно.
    Консультація визначає, що у випадку передачі у фінансовий лізинг майна, набутого банками або іншими фінансовими установами внаслідок звернення стягнення на таке майно, такі банки та інші фінансові установи: застосовують режим звільнення від оподаткування ПДВ на підставі абзацу 2 п. 197.12 ПКУ до частини вартості майна, за якою таке майно було набуте у власність в рахунок погашення зобов'язань за договором кредиту (позики); нараховують податкові зобов'язання з ПДВ виходячи з бази оподаткування, визначеної відповідно до п. 189.1 ПКУ, у разі якщо під час придбання банком такого майна суми ПДВ були включені до складу податкового кредиту;
    нараховують податкові зобов'язання з ПДВ виходячи з бази оподаткування, визначеної як позитивна різниця між ціною постачання та ціною придбання такого майна з урахуванням вимог, визначених п. 189.15 ПКУ.
    Оподаткування допомоги, отриманої фізичною особою на лікування
    Нікопольська ОДПІ повідомляє, особливості оподаткування благодійної допомоги визначено п. 170.7 ст. 170 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI із змінами і доповненнями (далі - ПКУ), відповідно до пп. 170.7.1 якого не оподатковується та не включається до загального місячного або річного оподатковуваного доходу платника податку благодійна, у тому числі гуманітарна допомога (далі - благодійна допомога), яка надходить на його користь у вигляді коштів або майна (безоплатно виконаної роботи, наданої послуги) та відповідає вимогам, визначеним цим пунктом.
    Для цілей оподаткування благодійна допомога поділяється на цільову та нецільову.
    Цільовою є благодійна допомога, що надається під визначені умови та напрями її витрачання, а нецільовою вважається допомога, яка надається без встановлення таких умов або напрямів.
    При цьому до цільової благодійної відноситься допомога, порядок надання якої регламентується пп. 170.7.4 п. 170.4 ст. 170 ПКУ, відповідно до пп. "а" якого не включається до оподатковуваного доходу цільова благодійна допомога, що надається, зокрема, резидентами - юридичними особами у будь-якій сумі (вартості) закладу охорони здоров'я для компенсації вартості платних послуг з лікування платника податку у розмірах, що не перекриваються виплатами з фонду загальнообов'язкового державного соціального медичного страхування, у разі дотримання визначених вищезазначеним підпунктом умов.
    Правові, організаційні, економічні та соціальні засади охорони здоров'я в Україні визначають Основи законодавства України про охорону здоров'я від 19 листопада 1992 року №2801-XII (далі - Основи), ст. 3 яких передбачено, що заклад охорони здоров'я - це юридична особа будь-якої форми власності та організаційно-правової форми або її відокремлений підрозділ, що забезпечує медичне обслуговування населення на основі відповідної ліцензії та професійної діяльності медичних (фармацевтичних) працівників.
    Відповідно до ст. 36 Основ громадяни України можуть направлятися для лікування за кордон у разі необхідності надання того чи іншого виду медичної допомоги хворому та неможливості її надання в закладах охорони здоров'я України.
    Водночас до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються кошти або вартість майна (послуг), що надаються як допомога на лікування та медичне обслуговування платника податку або члена сім'ї фізичної особи першого ступеня споріднення, дитини, яка перебуває під опікою або піклуванням платника податку, за умови документального підтвердження витрат, пов'язаних із наданням зазначеної допомоги (у разі надання коштів), у тому числі, але не виключно, для придбання ліків, донорських компонентів, протезно-ортопедичних виробів, виробів медичного призначення для індивідуального користування інвалідів, за рахунок коштів благодійної організації або його роботодавця, в тому числі в частині витрат роботодавця на обов'язковий профілактичний огляд працівника згідно із Законом України "Про захист населення від інфекційних хвороб" та на вакцинацію працівника, спрямовану на профілактику захворювань в період загрози епідемій відповідно до Закону України "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення" за наявності відповідних підтвердних документів, крім витрат, що компенсуються виплатами з фонду загальнообов'язкового державного соціального медичного страхування (пп. 165.1.19 п. 165.1 ст. 165 Кодексу).
    Отримання для дітей картки платника податків з реєстраційним номером
    Нікопольська ОДПІ зазначає, що вже традиційно найпопулярнішою з адміністративних послуг залишається послуга видачі картки платника податків та внесення до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків.
    Відповідно до п. 70.5 ст. 70 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями та п. 1 розд. VII Положення про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 29 вересня 2017 року №822 (далі – Положення №822), фізична особа незалежно від віку (як резидент, так і нерезидент), яка не включена до Державного реєстру фізичних осіб – платників податків (далі – Державний реєстр), зобов’язана особисто або через представника подати до відповідного контролюючого органу облікову картку фізичної особи – платника податків за формою №1ДР (далі – Облікова картка №1ДР) (додаток 2 до Положення №822), яка є водночас заявою для реєстрації у Державному реєстрі, та пред’явити документ, що посвідчує особу, який містить необхідні для реєстрації реквізити (прізвище, ім’я, по батькові (за наявності), дату народження, місце народження, місце проживання, громадянство).
    Відповідно до п. 4 розд. VII Положення №822 облікові картки № 1ДР малолітніх осіб (до 14 років) подаються одним із батьків (усиновителем, опікуном, піклувальником) за наявності свідоцтва про народження дитини та документа, що посвідчує особу одного із батьків (усиновителя, опікуна, піклувальника).
    Подати документи для проведення реєстрації в Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків/отримати картку платника податків, отримати консультацію щодо переліку необхідних документів або заповнення Облікової картки № 1ДР можна в Центрах обслуговування платників ДПІ(ОДПІ) ГУ ДФС у Дніпропетровській області. Інформація про Центри обслуговування платників розміщена у банері «Центри обслуговування» на головній сторінці субсайту «Територіальні органи ДФС у Дніпропетровській області».
    Подання уточнюючої декларації для реалізації права ФО на податкову знижку
    Нікопольська ОДПІ інформує, відповідно до пп. 166.1.1 п. 166.1 ст. 166 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI із змінами і доповненнями (далі - ПКУ) платник податку має право на податкову знижку за наслідками звітного податкового року.
    Підстави для нарахування податкової знижки із зазначенням конкретних сум відображаються платником податку у річній податковій декларації, яка подається по 31 грудня включно наступного за звітним податкового року (пп.166.1.2 п.166.1 ст.166 ПКУ).
    Якщо платник податку не скористався правом на нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року, таке право на наступні податкові роки не переноситься (пп. 166.4.3 п. 166.4 ст. 166 ПКУ).
    Отже, якщо були виявлені документально підтверджені суми, що не були враховані при поданні річної податкової декларації, для реалізації свого права на податкову знижку платник податку може подати уточнюючу декларацію до 31 грудня включно наступного за звітним податкового року, оскільки право на податкову знижку надається лише за наслідками звітного податкового року.
    Відповідне питання та відповідь на нього розміщене у категорії 103.24 Бази знань, що знаходиться на сервісі «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» офіційного веб-порталу ДФС України за посиланням http://zir.sfs.gov.ua у розділі: «ЗАПИТАННЯ-ВІДПОВІДІ З БАЗИ ЗНАНЬ».
    Чи виникають зобов'язання з ПДВ у підприємства, що ліквідується, у разі повернення статутного капіталу засновнику майном у розмірі внеску?
    Нікопольська ОДПІ інформує, що відповідно до п. 185.1 ст. 185 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) об'єктом оподаткування податком на додану вартість є операції платників податку з постачання товарів, місце постачання яких розташовано на митній території України, відповідно до ст. 186 ПКУ.
    Постачання товарів – це будь-яке передання права на розпорядження товарами як власник, у тому числі обмін (пп. 14.1.191 ПКУ).
    Отже, операція з повернення засновникам статутного капіталу майном у розмірі внеску, попередньо внесеного ними до статутного фонду юридичної особи, у разі їхнього виходу з-поміж засновників або учасників такої юридичної особи є об'єктом оподаткування податком на додану вартість і підлягає оподаткуванню на загальних підставах за основною ставкою.
    Формування податкового кредиту з ПДВ на підставі тимчасових митних декларацій не відбувається
    Нікопольська ОДПІ повідомляє, що відповідно до п. 1 ст. 248 Митного кодексу України від 13 березня 2012 року № 4495-VI із змінами та доповненнями (далі – МКУ) митне оформлення розпочинається з моменту подання органу доходів і зборів декларантом або уповноваженою ним особою митної декларації або документа, який відповідно до законодавства її замінює, та документів, необхідних для митного оформлення, а в разі електронного декларування – з моменту отримання органом доходів і зборів від декларанта або уповноваженої ним особи електронної митної декларації або електронного документа, який відповідно до законодавства замінює митну декларацію.
    Якщо декларант або уповноважена ним особа не володіє точними відомостями про характеристики товарів, необхідними для заповнення митної декларації у звичайному порядку, вона може подати органу доходів і зборів тимчасову митну декларацію на такі товари за умови, що вона містить дані, достатні для поміщення їх у заявлений митний режим, та під зобов’язання про подання додаткової декларації у строк не більше 45 днів з дати оформлення тимчасової митної декларації (п. 1 ст. 260 МКУ).
    У разі подання відповідно до ст. 260 МКУ тимчасової митної декларації декларант або уповноважена ним особа повинні протягом строків, визначених відповідно до МКУ, подати органу доходів і зборів додаткову декларацію, яка містить точні відомості про товари, задекларовані за тимчасовою митною декларацією, що подавалися б у разі декларування цих товарів за митною декларацією, заповненою у звичайному порядку (п. 1 ст. 261 МКУ).
    Таким чином, нормами та положеннями МКУ тимчасова митна декларація не визнається як документ, подання якого завершує митне оформлення випуску товарів для вільного обігу на митній території України.
    Відповідно до п. 198.2 ст. 198 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) для операцій із ввезення на митну територію України товарів датою віднесення сум ПДВ до податкового кредиту є дата сплати ПДВ за податковими зобов’язаннями згідно з п. 187.8 ст. 187 ПКУ, яким визначено, що датою виникнення податкових зобов’язань у разі ввезення товарів на митну територію України є дата подання митної декларації для митного оформлення.
    Пунктом 201.12 ст. 201 ПКУ визначено, що у разі ввезення товарів на митну територію України документом, що посвідчує право на віднесення сум ПДВ до податкового кредиту, вважається митна декларація, оформлена відповідно до вимог законодавства, яка підтверджує сплату ПДВ.
    Крім того, відповідно до п. 198.6 ст. 198 ПКУ не відносяться до податкового кредиту суми ПДВ, сплаченого (нарахованого) у зв’язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних податковими накладними/розрахунками коригування до таких податкових накладних чи не підтверджені митними деклараціями, іншими документами, передбаченими п. 201.11 ст. 201 ПКУ.
    Таким чином, при здійсненні операцій із ввезення товарів на митну територію України формування податкового кредиту з ПДВ на підставі тимчасових митних декларацій не відбувається, а здійснюється лише за умови наявності належним чином оформленої митної декларації.
    Коригування фінансового результату до оподаткування при наданні безповоротної фінансової допомоги
    Нікопольська ОДПІ повідомляє, що відповідно до пп. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) об’єктом оподаткування податком на прибуток підприємства (далі – податок на прибуток) є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень ПКУ.
    Для платників податку на прибуток, у яких річний дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений за правилами бухгалтерського обліку за останній річний звітний (податковий) період не перевищує двадцяти мільйонів гривень, об’єкт оподаткування може визначатися без коригування фінансового результату до оподаткування на усі різниці (крім від’ємного значення об’єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років), визначені відповідно до положень розділу ІІІ «Податок на прибуток підприємств» ПКУ.
    Згідно з пп. 140.5.10 п. 140.5 ст. 140 ПКУ фінансовий результат податкового (звітного) періоду збільшується на суму перерахованої безповоротної фінансової допомоги (безоплатно наданих товарів, робіт, послуг) особам, що не є платниками податку на прибуток (крім фізичних осіб), та платникам податку на прибуток, які оподатковуються за ставкою 0 відсотків відповідно до п. 44 підрозділу 4 розділу XX «Перехідні положення» ПКУ, крім безповоротної фінансової допомоги (безоплатно наданих товарів, робіт, послуг), перерахованої неприбутковим організаціям, внесеним до Реєстру неприбуткових установ та організацій на дату такого перерахування коштів, передачі товарів, робіт, послуг, для яких застосовується положення пп. 140.5.9 п. 140.5 ст. 140 ПКУ.
    Застосування підвищуючого коефіцієнту до доходів у вигляді додаткового блага, виплаченого фізичній особі у негрошовій формі
    Нікопольська ОДПІ нагадує, що відповідно до пп. 164.2.17 п. 164.2 ст. 164 розділу IV «Податок на доходи фізичних осіб» Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI (далі – ПКУ) до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) включається дохід, отриманий як додаткове благо (крім випадків, передбачених статтею 165 ПКУ).
    Підпунктом 164.2.17 п. 164.2 ст. 164 ПКУ визначено, якщо додаткові блага надаються у негрошовій формі, сума ПДФО об’єкта оподаткування обчислюється за правилами, визначеними п. 164.5 ст. 164 ПКУ.
    Відповідно до п. 164.5 ст. 164 ПКУ під час нарахування (надання) доходів у будь-якій негрошовій формі базою оподаткування є вартість такого доходу, розрахована за звичайними цінами, правила визначення яких встановлені згідно з ПКУ, помножена на коефіцієнт, який обчислюється за такою формулою:
    К = 100: (100-Сп),
    де К – коефіцієнт;
    Сп – ставка ПДФО, встановлена для таких доходів на момент їх нарахування.
    Враховуючи вищевикладене, у разі виплати платнику ПДФО у негрошовій формі додаткового блага, що включається до оподатковуваного доходу, сума ПДФО об’єкта оподаткування обчислюється із врахуванням коефіцієнту.
    Про застосування до постійного представництва штрафних санкцій за реалізацію пального без реєстрації платником акцизного податку
    Нікопольська ОДПІ повідомляє, що відповідно до пп. 14.1.193 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) постійне представництво – постійне місце діяльності, через яке повністю або частково проводиться господарська діяльність нерезидента в Україні, зокрема: місце управління; філія; офіс; фабрика; майстерня; установка або споруда для розвідки природних ресурсів; шахта, нафтова/газова свердловина, кар’єр чи будь-яке інше місце видобутку природних ресурсів; склад або приміщення, що використовується для доставки товарів, сервер.
    Платником акцизного податку є особа, яка реалізує пальне – здійснює операції з реалізації пального у розумінні абзацу другого пп. 14.1.212 п. 14.1 ст. 14 ПКУ (пп. 212.1.15 п. 212.1 ст. 212 ПКУ).
    Для таких осіб ПКУ передбачено обов’язковість реєстрації платником акцизного податку з реалізації пального за місцезнаходженням юридичних осіб, місцем проживання фізичних осіб – підприємців (далі – ФОП) до початку здійснення реалізації пального (пп. 212.3.4 п. 212.3 ст. 212 ПКУ).
    Таким чином, до платників акцизного податку з реалізації пального віднесено юридичних осіб та ФОП.
    Постійне представництво не є ні юридичною особою, ні ФОП, а отже воно не підлягає реєстрації платником акцизного податку.
    Щодо правомірності застосування до постійного представництва штрафних санкцій за реалізацію пального без реєстрації платником акцизного податку з реалізації пального, слід зазначити, що у п. 117.3 ст. 117 ПКУ передбачено відповідальність у розмірі 100 % вартості реалізованого пального за такі дії тільки для юридичних осіб та ФОП.
    До уваги платників екологічного податку!
    Нікопольська ОДПІ звертає увагу платників екологічного податку на застосування коефіцієнта до ставок екологічного податку (далі – коефіцієнт).
    Так, відповідно до п. 246.5 ст. 246 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) коефіцієнт встановлюється залежно від місця (зони) розміщення відходів у навколишньому природному середовищі, а саме:
    ► в межах населеного пункту або на відстані менш як 3 км від таких меж застосовується коефіцієнт «3»;
    ► на відстані від 3 км і більше від меж населеного пункту застосовується коефіцієнт «1».
    Платникам екологічного податку слід ретельно визначати відстань від місця розміщення відходів на полігоні твердих побутових відходів до меж населеного пункту і застосовувати відповідну ставку коефіцієнта, щоб уникнути штрафних санкцій.
    Звертаємо увагу, що відповідно до п. 123.1 ст. 123 ПКУ у разі якщо контролюючий орган самостійно визначає суму податкового зобов’язання платника податків на підставах, визначених пп. 54.3.2 п. 54.3 ст.54 ПКУ,
    тягне за собою накладення на платника податків штрафу в розмірі 25 відсотків суми визначеного податкового зобов’язання.
    При повторному протягом 1095 днів визначенні контролюючим органом суми податкового зобов’язання з цього податку
    тягне за собою накладення на платника податків штрафу у розмірі 50 відсотків суми нарахованого податкового зобов’язання.
    При нарахуванні суми грошового зобов’язання, визначеного контролюючим органом за результатами податкової перевірки, – починаючи з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати платником податків податкового зобов’язання, визначеного ПКУ (у тому числі за період адміністративного та/або судового оскарження), нараховується пеня (ст. 129 ПКУ).
    Розрахунки платників єдиного податку. Які діють заборони
    Платники єдиного податку першої - третьої груп повинні здійснювати розрахунки за відвантажені товари (виконані роботи, надані послуги) виключно в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій).
    Датою отримання доходу платника єдиного податку є дата надходження коштів у грошовій (готівковій або безготівковій) формі.
    Тобто у платників єдиного податку обсяг доходів розраховується за датою надходження коштів у грошовій формі.
    Бартерна (товарообмінна) операція – це господарська операція, яка передбачає проведення розрахунків за товари (роботи, послуги) у негрошовій формі в рамках одного договору.
    Відступлення права вимоги – це операція з переуступки кредитором прав вимоги боргу третьої особи новому кредитору з попередньою чи наступною компенсацією вартості такого боргу кредитору або без такої компенсації.
    Оскільки укладення договору переуступки прав вимоги боргу платниками єдиного податку є формою розрахунку за договором купівлі-продажу товарів (робіт, послуг) не в грошовій формі, то здійснення такої операції не дає права застосовувати спрощену систему оподаткування.
    Також платники єдиного податку першої-третьої груп не мають права здійснювати бартерні операції (погашати заборгованість іншим способом, крім грошового).
    Зазначена норма передбачена п.п. 14.1.10, п.п. 14.1.255 ст. 14; п. 291.6 ст. 291; п. 292.6 ст. 292 Податкового кодексу України.
    Що необхідно знати про частки засновників при обранні спрощеної систем оподаткування?
    До третьої групи платників єдиного податку належать юридичні особи - суб’єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми, у яких протягом календарного року обсяг доходу не перевищує 5 млн гривень.
    При цьому, не можуть бути платниками єдиного податку третьої групи, зокрема, суб’єкти господарювання, у статутному капіталі яких сукупність часток, що належать юридичним особам, які не є платниками єдиного податку, дорівнює або перевищує 25%.
    Тобто, частка засновників у розмірі не менше 75% статутного капіталу юридичної особи, яка обирає спрощену систему оподаткування, повинна належати саме підприємствам - платникам єдиного податку.
    Отже, платниками єдиного податку не можуть бути підприємства:
    - у статутному капіталі яких сукупність часток, що належать іншим підприємствам, які не є платниками єдиного податку, дорівнює або перевищує 25%,
    - у яких статутний фонд не сформовано (дорівнює нулю) і які мають одного або декілька засновників - юридичних осіб, що не є платниками єдиного податку,
    - неприбуткові організації.
    Зазначена норма передбачена п.п. 291.5.5 ст. 291 Податкового кодексу України.
    Експериментальний проект у сфері РРО
    Кабінетом Міністрів України затверджено постанову від 13.06.2018 № 472 "Про реалізацію експериментального проекту щодо реєстрації та експлуатації новітніх моделей програмних та/або програмно-технічних комплексів, призначених для реєстрації розрахункових операцій».
    ДФС спільно з Міністерством фінансів України розпочинає пілотний проект щодо впровадження інноваційних технологічних рішень для реєстрації розрахункових операцій, який триватиме до 31 грудня 2019 року.
    Новітня модель програмних та/або програмно-технічних комплексів - це технологічне рішення для реєстрації розрахункових операцій у сфері торгівлі (у тому числі торгівлі з використанням Інтернету), громадського харчування, купівлі-продажу іноземної валюти, торгівлі через автомати з продажу (надання) товарів (послуг), надання послуг з приймання готівки для подальшого переказу, перевезення пасажирів та інших послуг, що не впроваджене в області застосування РРО.
    Така новітня модель передбачає запровадження альтернативи касовим апаратам – замість традиційних РРО надана можливість використовувати мобільні телефони, планшети, ноутбуки та інші сучасні засоби комунікації.
    Учасниками експериментального проекту є виробники (постачальники) та користувачі новітніх моделей комплексів, які виявили зацікавленість щодо участі в експериментальному проекті.
    Нова інформаційна система передбачає оnline реєстрацію персональних комп’ютерів, планшетів, смартфонів, без подання до контролюючих органів будь-яких паперових документів та не потребуватиме абонентської плати за користування нею.
    Порядок врахування банками перевищення резерву над розміром встановленого ліміту
    Державна фіскальна служба листом від 12.07.2018 № 21197/7/99-99-15-02-02-17 роз’яснила порядок врахування перевищення резерву над розміром встановленого ліміту з ціллю визначення різниць відповідно до п. 139.3 ст. 139 Податкового кодексу, для коригування фінансового результату до оподаткування банками в умовах дії положень Кодексу у редакції, чинній до 01.01.2018.
    На звернення Державної фіскальної служби до Міністерства фінансів України для узгодження зазначеного питання, МФУ листом від 27.06.2018 №11210-09-10/17443 висловило свою позицію.
    Так, для розрахунку суми збільшення фінансового результату до оподаткування на підставі положення пп. "1" пп. 139.3.3 ст. 139 Кодексу у редакції, чинній до 01.01.2018, у наступних податкових (звітних) періодах сума перевищення резерву над лімітом станом на кінець кожного з таких періодів порівнюється із перевищенням резерву, що виникло у попередніх податкових (звітних) періодах (включаючи перевищення резерву, розраховане згідно з п. 21 підрозділу 4 розділу XX "Перехідні положення" Кодексу), не залежно від того, чи здійснювалось коригування фінансового результату до оподаткування у попередньому податковому (звітному) періоді.
    Державна фіскальна служба виявила можливість здійснення розрахунків різниці між розміром резервів та лімітом у випадку наявності перевищення резерву станом на 01.01.2015, розрахованого згідно з п. 21 підрозділу 4 розділу XX "Перехідні положення" Кодексу, двома способами, про що у своєму запиті на прикладі, наведеному у таблиці, визначила такі два варіанти.
    Враховуючи висновок Мінфіну, викладений у листі від 27.06.2018 № 11210-09-10/17443, для застосування положень п. 139.3 ст. 139 Кодексу у редакції, чинній до 01.01.2018, у наступних податкових (звітних) періодах у частині порядку врахування перевищення резерву над розміром встановленого ліміту та прикладу розрахунку різниці між розміром резервів та лімітом у випадку наявності перевищення резерву станом на 01.01.2015 (включаючи перевищення резерву, розраховане згідно з п. 21 підроз. 4 розділу XX "Перехідні положення" Кодексу), наведеного у питанні 1 Узагальнюючої податкової консультації, затвердженої наказом МФУ від 03.04.2018 № 400, необхідно використовувати варіант розрахунку N 1, наведений у таблиці, як такий, що відповідає вимогам Кодексу.
    Лист ДФС України від 12.07.2018 № 21197/7/99-99-15-02-02-17 розміщено на офіційному сайті Державної фіскальної служби за посиланням:
    http://sfs.gov.ua/zakonodavstvo/podatkove-zakonodavstvo/listi-dps/72974.html
    Узагальнюючі консультації Мінфіну щодо оподаткування ПДВ
    Нікопольська ОДПІ інформує платників податків про прийняття Міністерством фінансів України наказу № 673 «Про затвердження узагальнюючих податкових консультацій з деяких питань оподаткування податком на додану вартість».
    Документом затверджено 4 узагальнюючих консультації. Зокрема, про застосування 0 ставки з ПДВ при експортних операціях. Відповідно до консультації, платник який здійснює експорт продукції за ціною нижче ціни придбання, застосовує 0 ставку податку до такої операції в цілому за умови підтвердженняфакту вивезення товарів згідно чинного законодавства. Наказом затверджено консультацію і стосовно документального підтвердження знищення або зруйнування основних виробничих або невиробничих засобів; щодо оподаткування податком на додану вартість операцій банків та інших фінансових установ з передачі у фінансовий лізинг майна, набутого ними у власність внаслідок звернення стягнення на таке майно та консультацію щодо оподаткування податком на додану вартість операцій з отримання постійним представництвом нерезидента фінансування від головної компанії – нерезидента.
    Торгівля продукцією власного виробництва не потребує застосування РРО
    Інколи виробники продукції вирішують самостійно реалізовувати власну продукцію. Виникає питання: чи потрібно в такому випадку використовувати реєстратори розрахункових операцій (РРО)? Нікопольська ОДПІ нагадує таким платникам, що правові засади застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг визначено Законом України від 06 липня 1995 року N 265/95-ВР "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (далі - Закон N 265), дія якого поширюється на усіх суб’єктів господарювання, їх господарські одиниці та представників (уповноважених осіб) суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі.
    Відповідно ст. 9 Закону N 265 реєстратори розрахункових операцій та розрахункові книжки не застосовуються при здійсненні торгівлі продукцією власного виробництва. Тож для підприємств, установ і організацій усіх форм власності при здійсненні торгівлі виключно власної продукції, за умови проведення розрахунків у касах цих підприємств, установ і організацій з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій, підписаних і завірених печаткою у встановленому порядку, використання РРО не є необхідним. Слід зауважити що це не поширюється на продаж технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту та на підприємства торгівлі і громадського харчування.
Сектор організації роботи
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор