www.tomak.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Четверг, 25 квітня 2024 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Томаківський район >> Новини
Добровільна сплата єдиного внеску - забезпечення права на пенсійне страхування та отримання житлової субсидії.
Версія для друку Написати листа
Добровільна сплата єдиного внеску - забезпечення права на пенсійне страхування та отримання житлової субсидії.

За нормами солідарної системи офіційно визнаний страховий стаж — період, за який сплачено страхові внески. Якщо людина працює на підприємстві, установі чи організації, де за неї сплачуються страхові внески, то період роботи зараховується до страхового стажу. Але якщо майбутній пенсіонер не працює, навчається або працює за кордоном, то йому ці періоди не зараховуються до страхового стажу. Ситуацію, що може призвести до втрат страхового стажу, легко виправити — потрібно стати учасником добровільної участі у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування. Крім того особи, які не сплачують єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування не мають права на отримання житлової субсидії (це не стосується громадян, які проживають в сільській місцевості).
Коло платників, які мають право на добровільну сплату єдиного внеску, визначено частиною першою ст. 10 Закону про ЄСВ, а саме:
· члени особистого селянського господарства, якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (одночасно на пенсійне, на випадок безробіття, у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності);
· особи, які досягли 16-річного віку та не перебувають у трудових відносинах з роботодавцями, іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають або працюють в Україні, громадяни України, які працюють або постійно проживають за межами України, якщо інше не встановлено міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України.
Вищезазначені особи подають до органу доходів і зборів за місцем проживання заяву про добровільну участь або одноразову сплату у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування за встановленою формою, в якій зазначають, у якому виді загальнообов’язкового державного соціального страхування вони бажають брати участь; копію трудової книжки (за наявності); копію документа, що посвідчує особу та виписку з системи персоніфікованого обліку.
Члени особистого селянського господарства надають документ, що підтверджує їх членство у такому господарстві.
З особою, яка подала заяву про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, після перевірки викладених у заяві відомостей фіскальними органами у строк не пізніше ніж 30 календарних днів з дня отримання заяви укладається договір про добровільну участь відповідно до типового договору про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.
Договір про добровільну участь набирає чинності з дня його підписання.
У разі бажання особи сплатити єдиний внесок за попередні періоди, в яких така особа не підлягала загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню (у тому числі за період з 01.01.2004 р. по 31.12.2010 р.), і отримання від неї заяви про одноразову сплату у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування після перевірки викладених у заяві відомостей фіскальними органами у строк не пізніше ніж 30 календарних днів з дня отримання заяви укладається договір про одноразову сплату у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.
При цьому сума сплаченого єдиного внеску за кожен місяць такого періоду не може бути меншою за мінімальний страховий внесок та більшою за суму єдиного внеску, обчисленого, виходячи з максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленого на дату укладення договору. Єдиний внесок зазначеними особами сплачується щомісяця в установленому в договорі про добровільну участь розмірі до 20 числа місяця, що настає за місяцем, за який він сплачується, крім осіб, які здійснюють одноразову сплату. У разі дострокового розірвання договору про добровільну участь сплачені суми єдиного внеску поверненню не підлягають, при цьому період, за який сплачено єдиний внесок, враховується у страховому стажі тільки за умови подання звіту.
Орган доходів і зборів відмовляє в укладенні договору про добровільну участь у разі якщо особа:
· підлягає загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню;
· не відповідає іншим вимогам, визначеним частиною першою ст. 10 Закону про ЄСВ;
· подала неповні або недостовірні відомості;
· раніше уклала договір про добровільну участь, дію якого не припинено або за яким не виконано передбачені договором умови;
· бажає укласти договір на строк менше одного року (крім одноразової сплати).
В інших випадках відмова в укладенні договору про добровільну участь не допускається.
Також договір про добровільну участь може бути достроково розірвано:
· застрахованою особою:
за її бажанням, якщо договір діяв не менше одного року (крім одноразової сплати);
у разі систематичного порушення умов договору територіальним органом Пенсійного фонду;
· фіскальним органом у разі:
набуття застрахованою особою відповідно до Закону про ЄСВ зобов’язань щодо участі в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування;
виникнення обставин, що не відповідають визначеним Законом про ЄСВ вимогам до осіб, які мають право брати добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування;
систематичного порушення застрахованою особою умов договору;
смерті застрахованої особи;
· за згодою сторін, якщо договір діяв не менше одного року (крім одноразової сплати).
В інших випадках дострокове розірвання договору про добровільну участь не допускається.
Добровільна сплата єдиного внеску забезпечить зазначеним особам (залежно від обраного виду страхування) право на пенсійне страхування, загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності.

Заступник начальника управління соціального захисту населення
Томаківської райдержадміністрації Т.В.Хмельова
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор