www.tomak.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Четверг, 18 квітня 2024 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Томаківський район >> Сектор взаємодії з правоохоронними органами, цивільного захисту, оборонної та мобілізаційної роботи
Правила поведінки та дії населення під час надзвичайних ситуацій
Версія для друку Написати листа
Правила поведінки та дії населення під час надзвичайних ситуацій

Кожна людина у випадках аварій, катастроф і стихійного лиха повинна вміти захистити себе, свою сім'ю, надати допомогу потерпілим. У разі необхідності цього вимагає саме життя, наша дійсність.
Про загрозу виникнення стихійного лиха населення сповіщається через мережу провідного мовлення (квартирні і зовнішні гучномовці), а також через місцеві радіомовні станції, телебачення і, якщо дозволяє час, через засоби друку. В інформації вказується характер можливого надзвичайного явища, його масштаби, час виникнення і можливі наслідки, а також рекомендації про необхідні дії до і під час стихійного лиха.
Ураган (смерч, гроза, злива)
З отриманням штормового попередження сіл негайно вдатися до проведення запобіжних робіт: зміцнити слабкі конструкції; зачинити двері, приміщення на горищі, слухові вікна, вентиляційні отвори. \
Великі вікна і вітрини необхідно оббити дошками. Шибки заклеїти смужками паперу або тканини. Двері і вікна з підвітряної сторони залишити відчиненими, щоб урівноважити тиск у будівлі. З дахів, балконів, лоджий прибрати предмети, які при падінні можуть заподіють людям травмувань. Якщо є можливість і необхідність, треба вимкнути комунальні енергетичні мережі. З легких споруд людей перевести у міцніші будівлі або укриття. Необхідно припинити зовнішні роботи, запастися електричними ліхтарями, свічками.
Доцільно створити запаси води на 2-3 доби, запастися продуктами харчування і медикаментами, особливо перев'язочними матеріалами. Перебуваючи у будинку, слід остерігатися уражень уламками скла, що розлітається. Найбезпечнішим місцем є сховища ЦО, підвали абр внутрішні приміщення перших поверхів цегляних і кам'яних будинків. Не можна виходити на вулицю одразу після послаблення вітру, тому що через кілька хвилин порив може повторитися.
Якщо це все таки необхідно, треба триматися подалі від будівель і споруд, високих парканів, стовпів, дерев, опор, проводів.
Заборонено знаходитись на шляхопроводах, наближатися до місць зберігання легкозаймистих!’ або сильнодіючих отруйних речовин.
Пам’ятайте! Найчастіше в таких умовах люди зазнають травмувань від уламків скла, шиферу, черепиці, покривельного залізу, зірваних шляхових знаків, від деталей оздоблень фасадів і карнизів, від предметів, що зберігаються на балконах і лоджиях.
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор