www.tomak.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА П'ятниця, 29 березня 2024 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Томаківський район >> Новини
Служба 101 попереджає
Версія для друку Написати листа
Служба 101 попереджає:
Шановні громадяни!

Пекуче сонце та гаряче повітря негативно впливають на людський організм. Особливо спека позначається на стані здоров’я осіб літнього віку, громадян із серцево-судинними та легеневими захворюваннями, а також дітей.

У спекотний день час від часу виникає бажання напитись холодного, зануритись на тривалий час у ставок, басейн чи бурхливу річку, освіжитися під струменем холодної води, але це потрібно робити досить обережно, оскільки різка зміна температурного режиму може завдати шкоди вашому здоров’ю. Зважаючи на фактори небезпеки періоду літнього відпочинку, служба «101» закликає:

- Не зловживайте сонячними ваннами! Найкорисніший час для їх приймання - до 10-11-ї годин ранку та після 17-ї.
- Необхідно обмежити перебування на сонці особам літнього віку.
- З малюками краще прогулюватися у затінку і час від часу зволожувати їм тіло вогкою хустинкою.
- Постійно необхідно підтримувати належний водний баланс: випивати за добу не менш ніж три літри рідини, найкраще – воду із соком лимона або квас (від солодкої води може підвищитись артеріальний тиск).
- Слід відмовитися від вживання алкогольних напоїв у спеку, тому що воно збільшує навантаження на організм.
- На ніч бажано пити відвар м'яти – він позитивно впливає на загальний стан організму, відновлює роботу нервової системи, судин та є загальнозміцнюючим засобом.
- Добрий порятунок у спеку – кондиціонер, якщо ж його немає, як один з варіантів – варто завішувати вікна мокрими простирадлами.
При перших ознаках перегрівання найголовніше не втрачати час, тому хворого слід негайно перемістити у прохолодне місце, забезпечити доступ свіжого повітря, звільнити його від тісного одягу, дати випити прохолодної води, на голову покласти холодний компрес. У більш важких випадках необхідно обгорнути потерпілого простирадлом, змоченим у холодній воді, облити прохолодною водою, покласти лід на голову та пахові ділянки.
Якщо після проведених вами заходів стан хворого не покращився, необхідно терміново викликати швидку медичну допомогу.
Служба «101» вкотре закликає громадян завжди пам’ятати, що основними умовами безпеки є правильний вибір і обладнання місць для купання. Не забувайте про навчання дорослих та дітей плаванню, суворе дотримання правил поведінки під час купання і катання на плавзасобах, постійний контроль за дітьми у воді з боку дорослих. Відпочинок на воді допускається тільки у спеціально відведених місцевими органами влади та обладнаних для цього місцях. Безпечніше відпочивати на воді у світлу пору доби. Купатися дозволяється в спокійну безвітряну погоду при температурі води не менше +18, а повітря не нижче +24.
Не заходьте у воду в незнайомому для вас місці, уникайте води із швидкою течією, не пірнайте у воду напідпитку, ніколи не плавайте наодинці, особливо якщо не впевнені у своїх силах. Купаючись на «дикому пляжі» чи у незнайомому місці – не пірнайте з берега, гірки, дерева. У воду слід заходити неспішно, обережно пробуючи дно ногою. Купатися краще там, де є рятувальні служби. Особливо слідкуйте за дітьми: їхня поведінка у воді не передбачувана. До плавок потрібно прикріпляти шпильку, якщо далеко від берега і судома зведе руку чи ногу, укол шпилькою допоможе відновити еластичність м’язів. Утримуйтеся від далеких запливів: переохолодження – головна причина трагічних випадків. На рівнинних річках є багато ям і вирів. Вони підступно зустрічаються біля піщаних кос, під берегом, де особливо полюбляють купатися діти.

ЯК ВРЯТУВАТИ ЛЮДИНУ, ЩО ТОНЕ

· насамперед витягніть його на берег, покладіть на спину, очистіть дихальні шляхи;
· зробіть врятованому два повільні вдихи – «рот в рот»;
· якщо повітря від ваших вдихів не переходить у легені постраждалого – зробіть 6-10 поштовхів руками під грудиною;
· знов прочистіть дихальні шляхи й повторіть 2 вдихи;
· повторіть поштовхи під грудиною – треба наповнити повітрям легені постраждалого;
· обов’язково слідкуйте за пульсом постраждалого, перевіряйте його не менше 10 секунд, якщо пульсу немає – непрямий масаж серця;
· постраждалий отямився – не дозволяйте йому тут же підвестися, хай роздихається, як слід;
· у будь-якому випадку врятованому потрібна медична допомога, по можливості викличте «Швидку допомогу».

Томаківський РС закликає дотримуватися правил безпечної поведінки в умовах високих температур аби довгоочікуваний літній відпочинок не перетворився на лікування. Будьте дуже обережні під час відпочинку на воді! Щоб він був для вас безпечним, весь час суворо дотримуйтеся елементарних правил безпеки поводження на воді!









Версія для друку Написати листа
Про цей сайт | Запитання | Адміністратор