www.tomak.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Четверг, 28 березня 2024 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Томаківський район >> Новини
Пожежа в квартирі
Версія для друку Написати листа
ДЕРЖАВНА СЛУЖБА З НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ

Пожежа в квартирі

Найбільш небезпечними чинниками пожежі, що впливають на здоров'ї людей і здатними викликати їх загибель, є отруєння токсичними продуктами горіння, підвищена температура, дим, знижена концентрація кисню.
Дим, будучи вапном найдрібніших частинок незгорілих твердих матеріалів і крапель рідин в газових потоках продуктів горіння, викликає інтенсивне роздратування слизистих оболонок органів дихання і зору. Крім того, оптична щільність диму така, що буквально через декілька хвилин після початку загоряння усередині будівлі, приміщення, квартири для людей, що знаходяться там, втрачається візуальний контакт з навколишнім простором, що значно затрудняє їх безпечну евакуацію. Найнебезпечнішим чинником пожежі, виходячи з масштабності його дії є отруєння токсичними продуктами горіння. Воно призводить до загибелі (50-80%) людей від загальної кількості жертв на пожежах. До продуктів горіння відносяться вуглекислий і чадний гази.
У зв'язку з використанням в квартирах полімерних синтетичних матеріалів на пожежах можуть бути присутніми і значно небезпечніші продукти горіння. Наприклад, продуктом термічного розкладання поролону є ціанід водню (HCN) або «синильна кислота», смертельно небезпечна концентрація якої для людини складає всього 0,2г/м3.

На випадок пожежі в квартирі (житловому будинку), можна дати наступні рекомендації:
При виявленні ознак пожежі, до яких відносяться полум'я (відблиски полум'я), дим (запах диму), необхідно:

· Негайно повідомити про це самостійно (по телефону 101), а якщо немає такої можливості, то через сусідів або перехожих в пожежну охорону. Попередити всіх, що знаходяться в будинку і поблизу, евакуюватися самому і, по можливості, допомогти евакуюватися іншим, особливо особам похилого віку і дітям, попереджаючи при цьому виникнення паніки.
· Перш ніж виходити через двері, її потрібно злегка прочинити (у жодному випадку не можна різко відкривати або вибивати двері – миттєва притока кисню може викликати викид полум'я). Тому під час пожежі двері необхідно відкрити з особливою обережністю, для чого потрібно встати на коліна лицем до дверей і, виставивши вперед одну ногу на відстань 50 мм від дверей, злегка прочинити двері, прикриваючи корпус тіла полотнищем дверей, що забезпечить захист від перепаду температури і дії полум'я. Після того, як Ви прочинили двері необхідно почекати декілька секунд і оцінити обстановку.
· Ліфтом на випадок пожежі користуватися категорично забороняється, оскільки ліфтова шахта є прекрасним шляхом для розповсюдження диму і токсичних продуктів горіння. Крім того, на випадок пожежі ліфт часто відключається і можна опинитися в «пастці» між поверхами.
· Якщо Ви опинилися в квартирі (кімнаті), відрізаним вогнем і димом від основних шляхів евакуації, потрібно негайно закрити всі щілини в дверях рушниками, ганчірками, шторами і тому подібне.
· Без крайньої необхідності не використовуйте штучні тканини, оскільки їх горіння супроводжується виділенням високотоксичних речовин і їдким димом. За наявності в приміщенні води всі ганчірки потрібно змочити. У кімнаті, заповненій димом, слід обережно підповзти до вікна, закривши при цьому, якщо можливо, ніс і рот вологою ганчіркою, яка може послужити фільтром від дії небезпечних продуктів горіння, а концентрація кисню – вище.
· Опинившись поблизу вікна, злегка прочиніть його і дихайте через щілину, поки не приїде допомога. Ніколи не стрибайте з вікна без самої крайньої необхідності (кожен другий стрибок з вікон вже четвертого поверху – смертельний). Якщо ж стрибати все-таки доведеться, постарайтеся викинути з вікна матрац або що-небудь м'яке, щоб пом'якшити падіння.





Томаківський РС ГУ ДСНС
України у Дніпропетровській області

Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор