www.tomak.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА П'ятниця, 19 квітня 2024 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Томаківський район >> Новини
Небезпеку видно неодразу
Версія для друку Написати листа
Небезпеку видно неодразу

    29 травня 2018 року в Дніпропетровській області відбулося розширене засідання Координаційної ради з питань сімейної та гендерної політики, попередження насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми при Дніпропетровській облдержадміністрації (далі – Координаційна рада).
    Захід було присвячено проведенню заходів щодо посилення співпраці суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми, на місцевому рівні з метою подолання проблеми дитячого жебракування та трудової експлуатації всередині країни.
    Проведення заходу відбулося за ініціативи члена Координаційної ради, голови громадської організації “Промінь Дніпро” Олени Моргун та за фінансової підтримки Міжнародної організації з міграції.
    В заході взяло участь 60 осіб, представником від Томаківського району була завідувач сектором у справах сімейної гендерної політики та оздоровлення дітей управління соціального захисту населення райдержадміністрації Спіріна Лариса Миколаївна (автор цих рядків).
    Спікером засідання Координаційної ради Владиславом Рахмановим, який представляв департамент соціального захисту населення облдержадміністрації, був зроблений ретельний аналіз інформації щодо виконання заходів з питань протидії торгівлі людьми обласної Програми розвитку сімейної та гендерної політики у Дніпропетровській області на 2012-2021 роки за 2017 рік та І квартал 2018 року. Окремо було обговорено питання підготовки плану обласних та районних заходів до проведення інформаційної кампанії з протидії торгівлі людьми з метою відзначення Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми (30 липня).
    За оцінками Організації об’єднаних націй, проблема транснаціональної злочинності, пов’язаної з торгівлею людьми, має глобальний характер і стоїть на третьому місці після торгівлі зброєю та наркотиками. Складна економічна ситуація в Україні, високий рівень безробіття та низька якість життя населення і далі змушують громадян шукати роботу за кордоном. Як свідчить практика, найуразливішою категорією людей, які страждають від цього злочину, є жінки та діти. Найпоширенішими злочинами такого роду для України є сексуальна експлуатація, насильство, жорстоке поводження з дітьми, використання праці дітей.
    У Дніпропетровській області з 2012 року по теперішній час 25 особам встановлено статус осіб, які постраждали від торгівлі людьми, в тому числі за 2017 рік – 13 особам, за 4 місяці 2018 року- 4 особам. За статистикою Міжнародної організації з міграції станом на 31 березня 2018 р. 65 % громадян України постраждало від торгівлі людьми в Російській Федерації, 13%- в Польщі, інші країни ЄС-5%, в Туреччині-1%, інші країни-16%.
    Під час подорожі, навчання чи роботи за кордоном слід подбати про власну безпеку. Тим, хто мріє отримати гарну роботу за кордоном, слід звернути увагу на наступну інформацію: торгівці людьми діють через агенції з працевлаштування, фірми шоу-бізнесу та служби знайомств. Також вони розміщують брехливі оголошення в газетах та на стендах, звертаються з пропозиціями просто на вулиці, допомагають матеріально, щоб затягнути людину в боргову кабалу. Часто торгівцями живим товаром виявляються добрі знайомі чи друзі, причому значний відсоток серед них – жінки. Найчастішими формами експлуатації є нелегальна секс-індустрія, примусова праця, сурогатне материнство, втягнення в злочинну діяльність та примусове донорство.
    Саме через легковажність та недостатню проінформованість про реалії працевлаштування за кордоном громадяни опиняються в скрутних ситуаціях.

    Якщо Ви або Ваші знайомі вирішили поїхати за кордон, пам'ятайте наступні рекомендації:

    1. Ніколи нікому у жодному разі, окрім офіційних службовців, не віддавайте свої ідентифікаційні документи! Завжди отримуйте та сплачуйте за свій закордонний паспорт, візи та проїзні документи самі. Це врятує Вас від боргової кабали та стане на перешкоді торгівцям людьми використати Ваші документи для вчинення інших злочинів.

    2. Обов'язково візьміть із собою копію внутрішнього та закордонного паспортів. В разі необхідності ці копії можуть спростити процедуру отримання документів на повернення в Україну.

    3. Ви можете отримати додаткову інформацію, зателефонувавши до громадських організацій, що протидіють торгівлі людьми в Україні.

    4. Переговори про працевлаштування за кордоном, навчання, туристичні подорожі чи шлюб не ведіть наодинці з агентом. Запросіть взяти участь у переговорах свою довірену особу, члена сім'ї чи близьку людину. Перевірте, чи має агент або фірма ліцензію на посередництво у працевлаштуванні за кордоном.

    5. З метою працевлаштування за кордоном необхідно укласти трудовий договір зрозумілою для вас мовою. Такий договір оформляють у двох примірниках, один з яких залишається у Вас.

    6. Якщо Ви їдете за кордон законно працювати, необхідно отримати робочу візу. Туристична або гостьова віза не дає права на роботу. Ви можете стикнутися з нелегальним становищем, експлуатацією та принизливою депортацією із країни.

    7. Термін законного перебування на території іноземної держави вказаний у візі. Не користуйтесь послугами незнайомців, які пропонують послуги щодо подовження цього терміну.

    8. Залиште своїм родичам та друзям декілька копій наступних документів: внутрішнього паспорту України, закордонного паспорту, візи, контракту, свідоцтва про народження, проїзних документів та фотографії. До того ж, повідомте їм телефонні номери свого роботодавця, своїх друзів за кордоном, консульства (посольства) України та місця потенційного проживання.

    9. Якщо за кордоном Ви потрапили у важку ситуацію, зверніться по допомогу до посольства або консульства України в країні перебування або зателефонуйте до Міністерства закордонних справ України.




Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор