www.tomak.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА П'ятниця, 19 квітня 2024 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Томаківський район >> Новини
У рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» Томаківське бюро правової допомоги розповість про обмежувальний припис
Версія для друку Написати листа
У рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» Томаківське бюро правової допомоги розповість про обмежувальний припис

    Одним із видів спеціальних заходів щодо протидії домашньому насильству є обмежувальний припис.
    Що таке «обмежувальний припис»?
    Відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» обмежувальний припис - встановлений у судовому порядку захід тимчасового обмеження прав чи покладення обов’язків на особу, яка вчинила домашнє насильство, спрямований на забезпечення безпеки постраждалої особи.
    Обмежувальним приписом визначаються один чи декілька таких заходів тимчасового обмеження прав кривдника або покладення на нього обов’язків:

    1) заборона перебувати в місці спільного проживання (перебування) з постраждалою особою;

    2) усунення перешкод у користуванні майном, що є об’єктом права спільної сумісної власності або особистою приватною власністю постраждалої особи;

    3) обмеження спілкування з постраждалою дитиною;

    4) заборона наближатися на визначену відстань до місця проживання (перебування), навчання, роботи, інших місць частого відвідування постраждалою особою;

    5) заборона особисто і через третіх осіб розшукувати постраждалу особу, якщо вона за власним бажанням перебуває у місці, невідомому кривднику, переслідувати її та в будь-який спосіб спілкуватися з нею;

    6) заборона вести листування, телефонні переговори з постраждалою особою або контактувати з нею через інші засоби зв’язку особисто і через третіх осіб.

    На який строк видається обмежувальний припис?

    Обмежувальний припис видається на строк від одного до шести місяців.

    За заявою осіб, визначених вищевказаним Законом, на підставі оцінки ризиків обмежувальний припис може бути продовжений судом на строк не більше шести місяців після закінчення строку, встановленого судовим рішенням.

    Ще одним із видів спеціальних заходів щодо протидії домашньому насильству є терміновий заборонний припис.

    Терміновий заборонний припис виноситься кривднику уповноваженими підрозділами органів Національної поліції України у разі існування безпосередньої загрози життю чи здоров’ю постраждалої особи з метою негайного припинення домашнього насильства, недопущення його продовження чи повторного вчинення.

    Терміновий заборонний припис може містити такі заходи:

    1) зобов’язання залишити місце проживання (перебування) постраждалої особи;

    2) заборона на вхід та перебування в місці проживання (перебування) постраждалої особи;

    3) заборона в будь-який спосіб контактувати з постраждалою особою.

    Під час вирішення питання про винесення термінового заборонного припису пріоритет надається безпеці постраждалої особи.

    Терміновий заборонний припис виноситься за заявою постраждалої особи, а також за власною ініціативою працівником уповноваженого підрозділу органів Національної поліції України за результатами оцінки ризиків.

    Терміновий заборонний припис виноситься строком до 10 діб.

    Кривдник, який порушив вимоги спеціальних заходів щодо протидії домашньому насильству, несе відповідальність відповідно до закону.

    За більш детальною інформацією з даного питання та інших правових питань ви можете звернутись до Нікопольського місцевого центру з надання безоплатної правової допомоги, за адресою: м. Нікополь, вул. Івана Богуна, 9, тел. (0566) 68-75-23, (0566) 68-75-40, МТС +380958009736, номер гарячої лінії 0-800-213-103, та до Томаківського бюро правової допомоги, яке знаходиться за адресою: смт. Томаківка, вул. Лесі Українки,41 тел.(05668)3-14-22, (068) 795-89-35.

«Томаківське бюро правової допомоги»
    Нікопольського МЦ з надання БВПД


Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор